Що таке поступ: потуги анархістів

Розглянувши попередньо приклад світу природи, який прагнуть ідеалізувати прибічники Льва Толстого, а потроху й дарвіністи, перейдемо до так званих анархістів. Почувши се слово, не один, може, налякається. І не дивно, анархісти-бо в наших часах мають погану славу...

Детальніше...

На руїнах "нічийної" держави

Щось із нами робиться не те й не так. Ніби й здійснюється багатовікова мрія народу про власну державність, ніби й здобуто перемогу над невисним ворогом, ніби й утверджено демократію, що мала стати тою чарівною паличкою, помахом якої одна за одною мали бути вирішені всі наші обкипілі кров’ю проблеми. Ніби...

Детальніше...

Межичас

Минуле — це те, що було. Сучасність — це той прикрий стан, де вже нема того, що було в минулому. Я хотів би взяти одне відчуття (або передчуття) і маніфестувати його як проблему, котра визначає сьогодення, і це — відчуття межичасу!

Детальніше...

Гордіїв вузол аграрних відносин доводиться рубати залізом

Значення землі в розвитку господарських і суспільних процесів людства рішаюче. Пов'язаність людей із землею, крім підстав матеріяльних, має якісь незбагненї ірраціональні прикмети. Людство завжди виявляє органічне тяготіння до, землі — до її мітів, голосу й сили.

Детальніше...

Суспільна роль родини

Питання про суспільну ролю родини є одною з давніх тем людського мислення. Вагу цієї проблеми розуміли вже добре старі халдейсько-ассирійські мудреці, творці біблійної спадщини та основоположники світових релігій. Кожна релігія звичайно старалася засадничо й основно визначити напрямок суспільного розвитку родини. Виклади про бажані шляхи родинних взаємовідносин подавалися звичайно аж до подробиць.

Детальніше...