Де починалася Україна?

Можливо, що коли-небудь наші нащадки запровадять церемонію покладання вінків на хвилі Чорного моря, в пам'ять наших прапращурів які загинули під час прориву Середземного моря в котлован сучасного Чорного моря, де затонув центр української працивілізації – Арта, Артанія!..

Прадавня Україна, свого часу Велика Скитія, на давніх мапах простягнулася від Дунаю до Предкавказзя і була розташована під знаком Тельця, тобто Бика, Тура. І тому Україна-Скитія-Русь для стародавніх народів - це країна Тура, Бика. Але не лише тому... Бо відомі усім назви Тавріка, Скитія, Русь, Україна, Волинь, Буковина, Бойківщина, Гуцульщина - кожна окремо теж означає країна Тура, Бика. "Велесова Книга" мовить про нас: «Ми - коровичі, кравенці!..», де кравенці – це варіант імені українці, який розвинувся із прадавньої племінної назви "куру" (бики, тури) таким чином: куру, каурави, коврави, коровичи, укравенці, українці. Від цієї ж племінної назви "куру" утворені назви деяких наших міст: Коростень, Коростишів, Корець, Короп, Корсунь, Корюків, Коропець, Кореїз, Керч і так далі. І ми не просто країна Бика, а країна небесного Тура! Тобто основні наші Боги - це Боги небесного, солярного кола. А за прадавніми, орійськими уявленнями країна небесного Тура, Бика - це країна, в якій процвітає арта (вона ж дгарма) – порядок, законність, доброчесність. Не випадково одна із відомих назв давньої України – Артанія. Найперші сліди людських поселень в Україні сягають мільйона років. Саме так датується стоянка Королеве на Закарпатті.

На наших теренах знайдено чимало і більш пізніх поселень археологічної культури - Лука-Врублевецька, віком 400-300 тис. років. А про високі культурні здобутки праукраїнців свідчить Мізинське поселення на Чернігівщині, де знайдено перші у світі музичні інструменти, зроблені із кісток мамонта. Усі разом вони складали єдиний ритмічно-ударний ансамбль наших предків. Прадавні інструменти були розмальовані червоною фарбою геометричним орнаментом. Особливу увагу привертає так званий "шумлячий" браслет, зроблений із бивня мамонта. Пластини браслета були вкриті різьбою і видавали гармонійний ритмічний звук. Усе це дозволяє стверджувати, що наші предки полюбляли танцювати і співати ще в ту епоху. І дотепер наш український народ має найбільший у світі пісенний фонд – майже півмільйона пісень. Мізинській знахідці приблизно двадцять тисяч років. Ще раніше виник праукраїнський феномен – Кам’яна Могила під Мелітополем. Це єдина у світі кам’яна "книга", де в петрогліфах викарбована історія, культура, релігія України і світу за двадцять п’ять тисяч років. І, свого часу, це був чи не єдиний для всієї Землі сакральний центр, місто Бога!

 

© Андрій ЛОГВИНОВ