Павло Скоропадський планував приєднати до України місто Липецьк

Основна проблема сучасного українства — відсутність чіткої стратегічної мети, перспективи задля національної єдності. Але справа не втім, бо ж українські патріотичні сили з кінця 1980-х — початку 1990-х рр. так і не змогли сформувати хоч якийсь наступальний інструментарій, аби завадити ворогам плюндрувати нашу землю своїми турулами, білими орланами, Лєнінами й чоботами смажених бурятів. Як не прикро визнавати, але всі ідеологічні напрацювання останніх десятиліть декларують як не нейтралітет, то лишень оборону функцію України як "щита європейської цивілізації", а насправді нам потрібен експансіонізм, наступальна державна доктрина, про що писали Микола Міхновський, Степан Бандера, Юрій Липа та інші...

Детальніше...

Олександр Олесь і одеські громадські діячі

Життя українського поета-символіста Олександра Кандиби (Олеся) чітко поділяється на 2 періоди – український (1878-1918) та еміграційний (1919–1944). Обидва значною мірою висвітлено в літературознавчих та історичних працях. Маловідомою залишається одеська сторінка біографії, пов'язана з творчим дебютом і взаєминами з місцевими діячами українського національного руху.

Детальніше...

Історичні міфи про Коліївщину та гайдамаків

Славна спроба відновлення держави Гетьмана Богдана Хмельницького у 1768 р. подається ворогами як щось дрібне та незначне. Насправді ж повстання, що відоме під назвою "Коліївщина", має величезне значення в історії українського народу. Його навмисно применшують, аби ж так само пропорційно применшити національну свідомість українців.

Детальніше...

"Мовний рецепт" українцям від Олександра Кониського

Постать Олександра Кониського, уродженця Чернігівщини, за останні десятиліття стала предметом численних публікацій у галузі історії, педагогіки, юридичних наук, літературознавства та мовознавства. Щодо мовосвіту напрацювань видатного українського вченого, однак, не виявлено. Позаяк пошуки українцями духовних орієнтирів базуються передовсім на самовизначенні (етноатрибуції), важливим складником є й залишатиметься "мовне питання".

Детальніше...

Бульба-Боровець і його "Полісська Січ"

Коли виникла Українська Повстанча Армія? – Напевне, дехто скаже: «Як коли? – 14 жовтня 1942 р., на козацьку Покрову». Справді, згідно з постановою Української Головної Визвольної Ради від 30 травня 1947 р. та святковим наказом генерала-хорунжого Романа Шухевича від 14 жовтня 1947 р., «у місяці жовтні 1942 р. на Поліссі постали перші збройні відділи, що дали початок Українській Повстанчій Армії».

Детальніше...