Червоний терор і чорний Голодомор

Коли більшовики прийшли на українські землі, то для нашого народу настав період справжнього випробування. Комуністи у різний спосіб почали знищувати національну самобутність — пострілами, лезами, голодом, брехнею. Якщо ми згадуємо покалічені душі та тіла наших співвітчизників від рук комуністів, то важливо ще пам'ятати та співчувати тим, хто ще живий!..

Детальніше...

Полтавський полк Війська Запорозького

Полтавський полк у XVII-XVIII ст. був одиним із 10 лівобережних адміністративно-територіальних полків Гетьманату. Він постав улітку 1648 р. під час національно-визвольної війни українців під проводом Богдана Хмельницького. Полковим центром було місто Полтава, а командувачем було призначено  полковника Івана Іскру, у підпорядкуванні якого пербувало 7 сотень (3 із Полтави та по 1 з Борківська, Багацька, Балаклійська та Кобеляцька).

Детальніше...

Чин Леґіону УСС — поважний чинник у боротьбі за націю

Світова війна, що її викликали політичні й економічні суперечності між європейськими великими державами, витягла також справу поневолених народів назовні. Обидві войовничі сторони заходились прихилити їх для себе, обіцяючи їм визволення. Тоді й український народ діждався вперше від часів гетьманів Мазепи та Орлика нагоди доткнутися за свої права. Сталося це головно завдяки галицьким українцям, що, станувши в великій борні по боці центральних держав, поставили до боротьби з царською Росією український леґіон. Наддніпрянські ж українці не могли ще тоді спромогтися на самостійну політику, тим-то і змагання за визволення українського народу проводили до 1917. р. галичани та жменька політичних еміґрантів-наддніпрянців, об'єднаних у Союзі Визволення України.

Детальніше...

Полковник з плеяди Героїв

Євген Коновалець належить до найвизначніших українських постатей ХХ ст. Він народився 14 червня 1891 р. у селі Зашкові на Львівщині. Батьки Євгена – місцевий учитель Михайло з дружиною Марією – подбали про те, щоб синові дати відповідну освіту. Євген Коновалець пройшов повний курс юридичних дисциплін у Львівському університеті. В 1918 році (на 27-му році життя) став полковником. І якщо б хтось, не маючи змоги дізнатися, хто такий Коновалець, почув його прізвище разом зі словами "полковник", подумав би, що це людина військова і доволі високого рангу. І це справді так!

Детальніше...

Вічна весна української державності

Уроки в школі — немов би театральні сценки. На сцену виходять герої та злочинці, виголошують промови, оголошують війни, плетуть інтриги, перемагають, програють... І сходять зі сцени, а що відбувається з героями далі, після того, як закінчилася п'єса і падає завіса, куди вони йдуть, відігравши свою роль?

Детальніше...