Коли ви збираєтеся у Церкву...

Чим для нас є Божественна Літургія? Малозрозумілим, нудним недільним дійством, чи Таїнством Перемоги? Значення Літургії у самій Церкві ніколи не змінювалося, змінилося тільки наше сприйняття її сутності.

Детальніше...

Протестантизм, капіталізм і американізм

Деякі автори проводять межу між католицизмом – на їхню думку, негативним римським християнством, антинімецьким інструментом, і протестантизмом – позитивним християнством, вільним від папського впливу, пронизаним традиційними німецькими рисами. У цій перспективі Мартін Лютер постає перед нами таким собі визволителем німецької душі від залізного нашийника папського Середземномор’я. Адже його головним успіхом стала германізація християнства.

Детальніше...

Трагедія науки

Ніщо так люто не мститься на Европі, як релігійні фальші, що потворилися й так дуже поширилися у нових часах. Це вони спричинили духову катастрофу Европи, яку переживаємо і кінця її не бачимо. Новітні релігійні фальші потворилися у зв'язку з новочасним розвитком науки, небувалим у давнішій історії людського роду.

Детальніше...

Ґотична вертикаль Григорія і широта мислення Андрея

Перефразовуючи відому сентенцію, скажу: якщо б в епоху митрополита Андрея Шептицького не було єпископа Григорія Хомишина, його слід було б придумати. Тут в пригоді стане вчення їхнього сучасника Гавриїла Костельника про контрасти та бліде світло буденної свідомості. Епоха Андрея була сповнена контрастів, де постать блаженного священомученика Григорія вносила творчу різнобарвність.

Детальніше...

Воїн Христа. Хто він?

Для тих, хто бажає стати на тернистий шлях Христового воїна, важливо розуміти та прийняти глибоко до серця Божу істину. Вона полягає у наступному: «Кожен, хто робить лихе, ненавидить світло, і не приходить до світла, щоб не зганено вчинків його. А хто робить за правдою, той до світла йде, щоб діла його виявились, бо зроблені в Бозі вони» (Ів. 3:20-21).

Детальніше...