Трагедія науки

Ніщо так люто не мститься на Европі, як релігійні фальші, що потворилися й так дуже поширилися у нових часах. Це вони спричинили духову катастрофу Европи, яку переживаємо і кінця її не бачимо. Новітні релігійні фальші потворилися у зв'язку з новочасним розвитком науки, небувалим у давнішій історії людського роду.

Детальніше...

Ґотична вертикаль Григорія і широта мислення Андрея

Перефразовуючи відому сентенцію, скажу: якщо б в епоху митрополита Андрея Шептицького не було єпископа Григорія Хомишина, його слід було б придумати. Тут в пригоді стане вчення їхнього сучасника Гавриїла Костельника про контрасти та бліде світло буденної свідомості. Епоха Андрея була сповнена контрастів, де постать блаженного священомученика Григорія вносила творчу різнобарвність.

Детальніше...

Воїн Христа. Хто він?

Для тих, хто бажає стати на тернистий шлях Христового воїна, важливо розуміти та прийняти глибоко до серця Божу істину. Вона полягає у наступному: «Кожен, хто робить лихе, ненавидить світло, і не приходить до світла, щоб не зганено вчинків його. А хто робить за правдою, той до світла йде, щоб діла його виявились, бо зроблені в Бозі вони» (Ів. 3:20-21).

Детальніше...

Що Папа Римський говорить до нас?

Сьогодні відкриваємо для читачів Післясинодальне послання Папи Франциска до молоді — "Christus vivit". Його головне та цінне повчання полягає у тому, що Ісус Христос є живий, Він хоче, щоб жив кожен з нас. Папа хоче чути молодь, щоб зрозуміти, проінтерпретувати та запропонувати щось особливе й правильне для нас.

Детальніше...

Православ'я, Католицизм і Вселенскість

Іноді, читаючи в часописах повідомлення і коментарі про події в церковному житті України та української діяспори, снуються в моїй голові думки про те, як це добре було б, коли б усі християни України (та української діяспори) "потягли в один гуж", об’єднались довкруги одного патріярха однієї Київської Церквию. І то було б без прикметників: православна, католицька, але з одним тільки означенням — рівноправного члена Вселенської Церкви і в молитовному єднанні з усіма Помісними Церквами світу. Виглядає це на сон, на марення не зовсім нормальної людини, яка не бачить реальної дійсности, а задивлена в щось безмежно далеке, утопійне, яке, може, ніколи й не здійсниться!

Детальніше...