Що таке любов?

Сучасним жінкам не подобається, що на Сході дівчаток видають заміж ще у дитинстві. За тих, кого їм вибрали батьки. Але в цьому є раціональне зерно. Знаючи про те, що у неї є чоловік, дівчинка вже нікого не шукає. Індійки кажуть: «Ви виходите заміж за того, кого любите. А ми вчимося любити того, за кого виходимо заміж». І це велика правда про любов. Коли ми вже зможемо, то нам потрібно навчитися любити того, хто поруч. У нас вже є величезна перевага - ми самі вибираємо собі в чоловіки тих, хто нам подобається. І залишається тільки почати любити...

Стівен Кові у своїй книзі "7 навичок високоефективних сімей" наводить приклад. Коли після семінару до нього підійшов чоловік і сказав, що вже не любить свою дружину. «Що мені робити?» —запитав він. «Любіть її!» — відповів Стівен. «Ви, напевно, мене не зрозуміли — я вже не люблю її». «Тим більше, вам потрібно почати любити її. Любити — це дієслово. Значить, це дії. Дбайте про неї, слухайте її, намагайтеся її зрозуміти. Вчіться любити її». Саме цього не вистачає сучасним сім'ям!

Розуміння, що любов  це не просто хімія гормонів, яка випаровується через 18 місяців. Любов  це робота, це праця, це дії. «Любов довготерпить, любов милосердствує, не заздрить, любов не величається, не надимається, не поводиться нечемно, не шукає свого, не рветься до гніву, не думає лихого, не радіє з неправди, але тішиться правдою, все зносить, вірить у все, сподівається на все, усе терпить. Ніколи любов не припиняється...» (1 Коринтян, 13).

Довготерпить  це означає, що вона здатна перемогти почуття образи і невдоволення, а також здатна пробачити образливі слова, претензії, непорозуміння, протилежну думку і світовідчуття. Милосердствує  це про те, що любов здатна бути поблажливою до помилок, готова розуміти і зважати на становище, допомагати і підтримувати. Безкорисливо. Не заздрить  тобто любов радіє тому, що є, і не порівнює своє щастя зі щастям сусіда. У мене є рівно стільки, скільки потрібно мені. Не величається і не пишається  це означає, що любляча людина може легко відмовитися від того, щоб бути правим, перестати "Якати" з будь-якого приводу, в будь-якій ситуації. І це також про відсутність презирства і зверхності. Не бешкетує  це про те, що немає любові в істериках і скандалах, немає її і в крику і рукоприкладстві, не може бути її в будь-якій формі насильства і жорстокості. Адже іноді жорстокість може бути тихою  як, наприклад, бойкот.

Не шукає свого  тобто Любов здатна жертвувати своїм часом, увагою, заняттями, комфортом — заради щастя близької людини. Не думає лихого  це про те, що любов далека від помсти і ідей справедливості - Око за око і подібних. Любові немає і в закидах, уколах, саркастичних жартах, підступах. Не радіє з неправди, але тішиться правдою  тобто любляча людина завжди чесна і правдива. Хоча правда не завжди буває красивою і легкою. Така поведінка є основою довіри. Все зносить, вірить  це про те, що Любов не слухає пліток і цілком довіряє. Всім серцем. Любов без довіри  це вже не любов. На все сподівається  значить, що іноді можна триматися тільки за надію, і це врятує в скрутну хвилину. Навіть коли здається, що сподіватися нема на що, вона здатна врятувати. Все переносить  тобто здатна прощати по-справжньому, всім серцем. Навіть якщо кохана людина чинить недобре, негарно, заподіює біль. Любов здатна прощати  але не з позиції зверхності, як шкодливе кошеня, а з позиції любові і прийняття.

Ніколи любов не зникає  це значить  ніколи. За жодних зовнішніх обставин. Як би не поводилася друга людина. Любов взагалі не залежить від того, як вона себе веде. Вона просто є. Завжди. Любов  це коли я можу пожертвувати своїм комфортом і правотою заради щастя іншої людини (головне в жертовності не переборщити, тому що жертвувати комфортом  це не те ж саме, що жертвувати всім). Це не схоже на ту картину вічного свята, яку ми часто малюєм в своєму розумі. Саме тому ми і не можемо будувати щасливі сім'ї  адже ми не розуміємо, що таке любов і не вміємо любити по-справжньому. Будьте благословенні! Амінь.

 

© Типова ХРИСТИЯНКА