Під прапором віри

Традиція українського націоналізму завжди спиралася на духовний остов українського народу – християнство. Завдяки зокрема християнській вірі українці змогли зберегти свою ідентичність у часи бездержав’я та пригноблення. З християнського вчення наші предки черпали сили для протистояння ворогам, від нього навчилися незламності та здатності до самопожертви...

Саме вірою у Всевишнього освячували свою боротьбу бійці ОУН та воїни УПА, що проявляли справжній героїзм у своїх чинах, не впадали у розпуку під час майже безнадійної боротьби, не втрачали стійкості після страшних тортур та багаторічних заслань. У наш час християнство також не втрачає своєї актуальності як джерело вічних і нетлінних істин, як орієнтир правдивого шляху. Сьогодні кращими синами української нації втілюється в життя Христова заповідь: «Ніхто більшої любові не має над ту, як хто свою душу поклав би за друзів своїх».

Крім боротьби з видимим ворогом, ми також змушені відкривати духовний фронт, де потрібно протистояти фальшивим матеріалістичним цінностям, розпусті, зневірі, байдужості. Тому зараз необхідно звертатися до християнства як знаряддя, яким можна відділити «зерно від полови», добро від зла. Християнська віра освітлює дорогу тим, хто хоче стати на бік добра, відважитись на безкомпромісну боротьбу зі злом, що у різних іпостасях загрожує заволодіти нами і нашою землею. «Не мир прийшов Я принести, а меч», – сказав Господь. Саме цим мечем нам потрібно озброїтись, щоб оголосити війну своїм слабкостям та різноманітним спокусам, допомогти собі і ближнім торувати дорогу до Світла.

У християнському віровченні можемо знайти підтвердження, що ми боремося за Правду проти зла та брехні. Ставши під знамення Христа, ми будемо бачити шлях Істини, будемо спроможні битися на всіх фронтах, плекаючи за допомогою своєї віри потрібні для боротьби духовні та фізичні сили. З нами Бог і Україна!

 

© Друг "СІРИЙ"