Християнство має бути цілісним

Головна проблема сучасних християн у тому, що вони не залишаються християнами завжди та всюди. Для декого християнство обмежується одним лиш храмом: ми молимося, слухаємо Святе Письмо та проповідь, беремо участь у Таїнствах. На жаль на цьому наше християнство завершується...
Подекуди Божа благодать дозволяє нам залишатися християнами у сімейному житті. У кращому випадку ми лишаємося християнами ще й у тому, чим заробляємо собі на життя: чесно ведемо бізнес, чесно виконуємо роботу найманих працівників, думаємо не лише про гроші, але й про те, аби своєю працею принести користь іншим людям. Але всього цього недостатньо! Потрібно залишатися християнами у культурі та суспільно-політичному житті. Але ми здебільшого цього не робимо.
Нас рідко турбує те, наскільки антихристиянською є наша культура. Ми збайдужіли до того, що телебачення перетворилося на духовну отруту. Нас не турбують сучасні фільми, які рідко обходяться без висміювання релігії та пропаганди аморальності. Ми не звертаємо уваги на духовну порожнечу, яку несе сучасна література. Так само і в політиці.
Ми не звикли оцінювати політиків за чіткими християнськими критеріями. Ми не висуваємо своїх специфічно християнських вимог. Ми змирилися з тим, що віру використовують просто як засіб для піару. Нарешті, ми не задумуємося над тим, у які часи ми живемо. Не усвідомлюємо, що Антихрист – це конкретна реальність, яку можна спостерігати вже зараз: і в політиці, і в культурі, і в нашому повсякденні.
Тому ми не мобілізуємося на протистояння злу. Доволі часто ми залишаємося пасивними. Сьогодення вимагає, аби ми, християни, знову стали цілісними. У нас всіх, хто вірує у Церкву Христову, має бути цілісними світогляд і життєва позиція. І лиш тоді ми зможемо побороти зло.
 
© Християнин НАЦІОНАЛІСТ