Воїн Христа. Хто він?

Для тих, хто бажає стати на тернистий шлях Христового воїна, важливо розуміти та прийняти глибоко до серця Божу істину. Вона полягає у наступному: «Кожен, хто робить лихе, ненавидить світло, і не приходить до світла, щоб не зганено вчинків його. А хто робить за правдою, той до світла йде, щоб діла його виявились, бо зроблені в Бозі вони» (Ів. 3:20-21).

Доволі часто можна почути думку, що Бог засуджує війну, а відтак — і всіх її учасників. Проте це свідоме блюзнірство. І ось чому: «Звідки війни та свари між вами? Чи не звідси, від ваших пожадливостей, які в ваших членах воюють? Бажаєте ви та й не маєте, убиваєте й заздрите та досягнути не можете, сваритеся та воюєте та не маєте, бо не прохаєте, прохаєте та не одержуєте, бо прохаєте на зле, щоб ужити на розкоші свої. Перелюбники та перелюбниці, чи ж ви не знаєте, що дружба зо світом то ворожнеча супроти Бога? Бо хто хоче бути світові приятелем, той ворогом Божим стається» (Як. 4:1-4).

Якщо грішник свідомо грішить знаючи що так не можна, не противиться гріху, то такий є ворогом Богові! «Думка ж бо тілесна ворожнеча на Бога, бо не кориться Законові Божому, та й не може» (Рим. 8:7). Насправді Господь ніколи не засуджував воїнів, а надто й використовував для Свого промислу.

Апостол Павло вказує на те, що можна і навіть потрібно бути воїном Христовим! «А ти терпи лихо, як добрий вояк Христа» (Тим. 2:3). Виходить, що бувши вірним християнином треба проявляти себе як воїн Христа?! Але як і проти чого? З ким чи з чим воювати?

Отже, воїн Христовий повинен протистояти лукавому (Сатані). Але яким чином, за допомогою чого і як саме воювати? «Будьте тверезі, пильнуйте! Ваш супротивник диявол ходить, речучи, як лев, що шукає пожерти кого!» (Петр. 5:8).

Звичайно для людини котра не зовсім "у темі" є невіруючої та не читала Біблію, слова, які ми наведемо далі будуть дуже розпливчатими. «Зодягніться в повну Божу зброю, щоб могли ви стати проти хитрощів диявольських. Бо ми не маємо боротьби проти крови та тіла, але проти початків, проти влади, проти світоправителів цієї темряви, проти піднебесних духів злоби. Через це візьміть повну Божу зброю, щоб могли ви дати опір дня злого, і, все виконавши, витримати. Отже, стійте, підперезавши стегна свої правдою, і зодягнувшись у броню праведности, й взувши ноги в готовість Євангелії миру» (Єф. 6:11-15).

Тут ми зупинимося детальніше на вірші («Бо ми не маємо боротьби проти крови та тіла, але проти початків, проти влади, проти світоправителів цієї темряви, проти піднебесних духів злоби», Єф. 6:12), який пояснює для чого ця Духовна зброя потрібна та проти кого саме Духовно християнин протистоїть. Разом з тим, варто зауважити, що духовний світ переплітається зі світом фізичним. Тобто люди, які живуть у фізичному світі можуть виступати прихильниками (свідомо та несвідомо) однієї зі сторін які ведуть війну в духовному світі. Саме тому, християнину, згідно зі Словом Божим (Писанням) – варто займати сторону Бога, а відтак значить воювати супроти лукавого та тих, хто на його стороні.

У фізичному світі люди, як прихильники різних двох духовних таборів (сторін) протиставивши один одному можуть завдавати один одному втрат і таких, які можуть коштувати життя фізичного. Такий зв’язок духовного та фізичного світів показав нам Сам Господь Ісус Христос прийшовши на цю землю, воплотившись у фізичне тіло, постраждав та помер на хресті, бувши безгрішним та слухняним Своєму небесному Отцю помер та воскрес в 3 день, вознісся на небо до Отця!

«Тож і ми, мавши навколо себе велику таку хмару свідків, скиньмо всякий тягар та гріх, що обплутує нас, та й біжім з терпеливістю до боротьби, яка перед нами, дивлячись на Ісуса, на Начальника й Виконавця віри, що замість радости, яка була перед Ним, перетерпів хреста, не звертавши уваги на сором, і сів по правиці престолу Божого. Тож подумайте про Того, хто перетерпів такий перекір проти Себе від грішних, щоб ви не знемоглись, і не впали на душах своїх. Ви ще не змагались до крови, борючись проти гріха...» (Євр. 12:1-4).

Отже, воювати та боротися потрібно за віру супроти: лукавого, його слуг (духів злоби піднебесних), гріха, неправди, беззаконня! Але як саме це здійснювати християнину? Звичайно боротьба це процес, який характеризується наступальними та захисними (оборонними) діями.

 

© Костянтин ШЕВЦОВ