Сила віри врятує від смерті

Преподобний Харитон Сповідник жив за часів гоніння християн (ІV ст.) Його позбавили волі за те, що він не хотів приносити жертву ідолам. Святий твердо викрив язичницьких богів, і сповідував віру Христа Спасителя, за яку зазнав жорстоких мук, але, на диво, лишився живий.

Після цього римський імператор Аверліан за дивних обставин загинув, смерть усі почали вважати гнівом Божим. Наступник Авреліана - імператор Тацит, боячись кари відпустив усіх ув'язнених християн. Преподобний вирішив податися до Єрусалиму, і там служити Господу. Але по дорозі потрапив до рук злочинців, і ті вкинули його до печери, плануючи убити. Чоловік почав молитися і просити, щоб Господь сам вирішив його долю. Тоді в печеру заповзла змія і напилися вина з відкритої чаші. Коли розбійники повернулись, то скуштували отруєного вина, і, відповідно, від отрути померли.

Після цього Преподобний Харитон віддав усе награбоване злочинцями бідним, а на місці свого порятунку влаштував Церкву. Згодом там розбудувалася знаменита лавра. Всього святий створив три монастирі. Проживши благочестивого своє життя, він дізнався від Бога про те, що скоро наближається його кінець. Скликавши ігуменів та монахів, Преподобний Харитон розповів їм новину: "Я йду від вас, як велить мені Господь, бо настав час, якого я давно вже з нетерпінням очікував, щоб, відмовившись від союзу з плоттю, мені йти і з'явитися перед лицем Бога мого. Ви ж, чада, піклуйтеся про своє спасіння, щоб кожен з вас, уникнувши ворожих сітей, сподобився після своєї смерті увійти до Господа й отримати милість від Нього".

Помер Харитон Сповідник у глибокій старості, приблизно в 350 р. Він був похований біля своєї церкви, де відбулося чудо його спасіння. Вже згодом єдина Католічна Апостольська Хрисиянська Церква, високо оцінюючи внесок Харитона Сповідника у формування Єрусалимського статуту та розвиток Палестинського чернецтва, канонізувала його в лику преподобного.

 

© Сніжана РЕПЕЧЕНКО