Маніхейський казус Галатів

Не встиг апостол Павло звістити Галатам  нащадкам древніх Кельтів – радісну звістку, як у їхній спільності одразу з’явились блазні, які почали проповідувати "іншу євангелію". «Не те, щоб вона була справді інша», уточнює апостол (Гал. 1:7). Так в чому ж суть тієї "іншої євангелії", котра, як виявляється, не цілком "інша", але, на думку апостола Павла, настільки небезпечна, що він аж двічі кидає анатему на тих, хто її проповідує (Гал. 1:8-9)?

Детальніше...

Церква – творча сила народу

Хто слідкує за живчиком суспільного життя і розвитком культури в останніх десятиліттях, той без труднощів догляне успішну працю творчої руки католицької Церкви. Минають вже ті часи, коли на Церкву і на релігію загалом гляділи деякі як на втілене назадництво і давно перестарілу установу, яка в житті держав, народів, а в нашім зокрема, не повинна вже більше займати місця, а ще менше добиватися ролі впливового чинника. Сьогодні й найбільше ворожі живла ставляться до Церкви як до авторитету, опертого на незапереченій моральній могутності!..

Детальніше...

Коли ви збираєтеся у Церкву...

Чим для нас є Божественна Літургія? Малозрозумілим, нудним недільним дійством, чи Таїнством Перемоги? Значення Літургії у самій Церкві ніколи не змінювалося, змінилося тільки наше сприйняття її сутності.

Детальніше...

Протестантизм, капіталізм і американізм

Деякі автори проводять межу між католицизмом – на їхню думку, негативним римським християнством, антинімецьким інструментом, і протестантизмом – позитивним християнством, вільним від папського впливу, пронизаним традиційними німецькими рисами. У цій перспективі Мартін Лютер постає перед нами таким собі визволителем німецької душі від залізного нашийника папського Середземномор’я. Адже його головним успіхом стала германізація християнства.

Детальніше...

Трагедія науки

Ніщо так люто не мститься на Европі, як релігійні фальші, що потворилися й так дуже поширилися у нових часах. Це вони спричинили духову катастрофу Европи, яку переживаємо і кінця її не бачимо. Новітні релігійні фальші потворилися у зв'язку з новочасним розвитком науки, небувалим у давнішій історії людського роду.

Детальніше...