Відкинувши Христа, ми позбулися Раю

У "світі цім" Ісус Христос був відкинутий. Він був досконалим явищем життя, яке замислив сам Господь. У Ньому було зібрано воєдино роздрібнене життя світу, але світ відкинув і вбив Його; і в цьому вбивстві помер сам, бо втратив останню можливість стати тим, чим створив його Бог — тобто Раєм.

Детальніше...

Маємо зберегти живою й активною культуру християнства

Культура християнства, що її сотворив самопосвятою Спаситель людства, Син Божий Ісус Христос, що дався розіп’яти Себе на хресті, утверджуючи найбільшу Заповідь Божу — любов. Любов не абстрактну, але любов до кожної людини. Ось ця культура християнства, що виростала з твердих і непохитних основ і розвивалась на міцних, незмінних основах, стала одинокою запорукою гармонійного розвитку людини, родини, людства.

Детальніше...

Догматичні суперечки в Церкві та аріанство

Ми й до сьогодні перебуваємо під впливом московської історіографічної школи. Користуємося її визначеннями та міфами щодо історії України. Не оминуло це і церковної історії: відзначаючи Володимирове Хрещення Русі, взяте на озброєння московськими істориками заради підтвердження "руської спадщини" Московії, ми викреслюємо зі своєї історії той період, коли на території України вже існувала Церква.

Детальніше...

Ті, хто причащаються з однієї чаші — є рідніші, ніж родичі

Боєць кавказького спротиву спирається на свою сім'ю, свій рід, свій тейп. Це його запілля, його школа, його сумління, його гордість і служба тилу. В українців сім'я давно зруйнована ще більшовицькою владою і відновити її майже не можливо, що вже казати про таку інституцію, як Церква?!

Детальніше...

Ісус Христос дарував нам не нову релігію, але нове життя

Християнство, насправді, несе благу звістку, що Бог не залишив людину у вигнанні, що не прирік лише на тугу за справжнім життям... Бог створив людину "за серцем своїм" і для себе. А отже сама свобода людини є зусиллям зрозуміти таємничий голод, який зжирає нашу душу з середини — це, так би мовити, пітьма, що наче ковдра відсторонила нас від втраченого раю.

Детальніше...