На Тернопільщині з’явились ще 2 міста обласного значення

На цьому тижні до міст обласного значення Тернопілля додались ще 2: Бережани і Кременець. Про це повідомив народний депутат України від фракції "Блок Петра Порошенка" Тарас Юрик. Так, 19 березня, комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування прийняв рішення щодо надання 2-м містам Тернопільської області, Бережанам і Кременцю статусу обласного значення. Найближчим часом за це буду мають проголосувати і народні депутати.

Такий крок є дуже важливим для соціально-економічної складової регіону, зазначив нардеп Тарас Юрик. Відтепер до цих міст можна буде прив’язувати розвиток освітніх навчальних закладів, мережі охорони здоров’я, і покращення закладів культурного та туристичного спрямування.

Фактично, статус міста обласного значення дозволяє перейти Бережанам і Кременцю в діалозі, особливо з центральною владою, на рівень, як мінімум, вище. Окрім бюджетних грошей, статус міста обласного значення дозволить залучити і певні інвестиції. Якщо говорити про європейський вибір, то це має спростити бюрократичну складову, мається на увазі співвідношення місцевого самоврядування із вищими ланками державного управління.

 

© Ревуч СІЧОВИЙ