В Ужгороді пройшов Марш національної єдності

У суботу 14 жовтня, на честь свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня Захисника України, в обласному центрі Закарпаття відбувся велелюдний Марш національної єдності. Участь національно-патріотичному заході прийняли представники кількох громадсько-політичних об'єднань, зокрема Ужгородської філії "Асоціації інвалідів АТО", Християнсько-народної спілки Закарпаття, ГО "Молодь Закарпаття", ВО "Свобода" та Закарпатського національно-патріотичного об’єднання "Україна Соборна".

Урочистий захід був організований з метою віддати шану кільком поколінням загиблих героїв за волю України. Присутні згадали славетний чин воїнів княжої Русі, українських козаків, бійців Дієвої Армії УНР та УГА, січовиків Карпатської України, діячів-підпільників ОУН та бойовиків УПА, героїв Небесної Сотні та воїнів-добровольців полеглих на Донбасі. Слова подяки пролунали на адресу армії волонтерів, які жертовно допомагають співвітчизникам в обороні українських кордонів, доставляючи на передову все найнеобхідніше.

Колона з учасниками маршу рушила від Народного Дому Закарпатського крайового товариства "Просвіта" та дійшла до меморіалу загиблим воїнам на пагорбі Слави міського кладовища Кальварія. Саме тут, біля могил полеглих українських воїнів, духівництвом Карпатської єпархії УАПЦ було відслужено заупокійну літію за всіма полеглими українськими героями. Далі колона рушила до пам'ятника Великого Кобзаря і пророка української нації Тараса Шевченка. Завершився Марш національної єдності біля пам'ятника Президенту Карпатської України, отцю Августину Волошину.

 

© Орест ДІДУХ