Вулиці Риму пам'ятають вбитих патріотів Італії

Сьогодні активісти правої громадсько-політичної сили "CasaPound Italia" пройшлися багатотисячним маршем на згадку про загиблих патріотів у теракті на вулиці Акка Ларентія в 1978 р. (італ. Strage di Acca Larentia). Зазначимо, що 40 років тому, 7 січня італійські ультраліві радикали здійснили терористичний акт на членів націоналістичної партії "Movimento Sociale Italiano". У наслідок підступного злочину було вбито двох патріотів, ще один загинув під час сутички з поліцією Риму, яка стала на бік ліворадикалів.

Велелюдна процесія стартувала опівдні в середмісті Риму. До активістів "CasaPound Italia", з нагоди вшанування пам'яті загиблих патріотів на Акка Ларентія, також приєдналися побратими з інших країн, зокрема націоналісти Франції, Іспанії, Португалії, Аргентини, Польщі, Фінляндії, Греції та Румунії. Озброєні чорним штандартом з написом "Acca Larentia", великим поминальним лавровим вінком, національними прапорами з чорними стрічками та плакатами з гаслом "Слава полеглим товаришам!" (італ. Onore aí camerati caduti), тисячі націоналістів рушили від площі Асті до місця теракту 40-річної давнини.

Патріотичний захід охороняв загін поліції з майже тисячі карабінерів, оскільки на ту саму годину й у тому ж місці свій шабаш призначили радикали з організації "Антифашистський гарнізон" (італ. Presidio antifascista). Однак, попри всі спроби лівих зірвати патріотичний марш і мітинг-реквієм, вшанування вбитих героїв на вулиці Акка Ларентія минуло без жодних сутичок і провокацій. Націоналістами було вкотре продемонстровано стійкість та рішучість своїх намірів, а прибічники ідей Маркса-Лєніна-Ґрамші, прагнучи завадити мирній процесії, зчинили сутички з поліцією та погроми зачинених крамниць.

 

© Калєв КОРПІНЕН