Влада Виборга руйнує останню історичну окрасу міста

Ось вже три тижні як у Виборзі громада обговорює санкціоновану владою міста вирубку дерев у історичному ландшафтному "Парку Монрепо". Поведінка окупанта! Саме так лаконічно називають громадські активісти дії міських чиновників, які під виглядом реставрації парку, знищують віковічні дерева, привезені ще у кінці XVIII ст. бароном Людвіґом-Генріхом Ніколаї. На разі єдиний в РФ ландшафтно-скельний парк знаходиться під загрозою остаточного знищення.

Як вдалося з'ясувати, у парку площею 161,4 га знаходилося понад 5000 унікальних. З них, станом на 20 грудня 2017 р. вже було знищено 665 дерев у парковій зоні (діаметр стовбура від 8 до 80 см) і 720 дерев у в господарській зоні. Під пили виборзьких комунальників потрапили найвідоміші та найкращі дерева, справжні ансамблі паркового мистецтва. Зокрема відома столітня сосна біля Храму Нептуна вже не стане окрасою для світлин відвідувачів, а чудова береза, яка стояла біля лави над водою і була не тільки однією з візитних карток парку, а й оспівана у поемі "Маєток Монрепо в Фінляндії", нині стирчить із землі фалічним обрубком.

На обурені запитання громади про причини тотальної вирубки, виконувач обов'язки директора музею-заповідника "Парк Монрепо" Алєксандр Буянов відповів, що методичне спилення дерев є частиною другого етапу реставраційних робіт, і воно не становить жодної загрози для ландшафтної окраси Виборга. За словами чиновника, схвильовані мешканці можуть бути спокійні, адже зрубано тільки ті дерева, які не можна залишати недоторканими?! Чи можна вважати такими унікальні види дендрарію ХІХ-го ст., невідомо. Бо наразі доля "Парку Монрепо" і його зеленої зони знаходиться в руках так званих "фахівців", які на свій розсуд формують новий ландшафт історичної окраси Виборга. Тож по факту виходить чистісінький вандалізм!

Враховуючи все це небайдужі містяни забили на сполох. Як повідомляють громадські активісти, старі охоронці "Парку Монрепо" вже підтвердили фіктивність проекту реставрації, що не відповідає методикам і правилам проектування робіт у садово-ландшафтних зонах. Відзначено, що документацією (буквально по кожному дереву), яку вели протягом декількох десятиліть співробітники парку, проектувальники проігнорували взагалі. Тож, аби врятувати виборзьку перлину, найактивніші мешканці Виборга зареєстрували петицію на захист "Парку Монрепо". Чим закінчиться ця історія, буде відомо вже за 3 місяці.

 

© Калєв КОРПІНЕН