Полтавська патріотична громада вшанувала Героїв Крут

Сьогодні, 29 січня, у центрі Полтави на Театральній площі активісти ВО "Свобода" і Національного Корпусу провели постановку Крутянського бою 100-річної давнини. Ініціатори історичної реконструкції мали на меті показати присутнім як щойно постала з попелу Російської імперії самостійна Українська Народна Республіка, почала втрачати свою державність. А героїчний чин української молоді, яка не замислюючись, йшла захищати свою землю, нині став справжньою демонстрацією мужності та хоробрості того цвіту українського юнацтва і студентства.

По завершенню патріотичного театралізованого дійства всі охочі долучились до історичної лекції. У затишній "Львівській Кав'ярні" історик-правосекторівець Денис Ковальов розповів присутнім про революційні перетворення в Україні у березні 1917-го — січні 1918-го. Лектор наголосив на тому, які чинники сприяли проголошенню самостійності Української Народної Республіки, яку у Крутах здобувала свідома молодь, торуючи собі шлях у вічність. Важливо було провести паралелі між 1918-м і 2018-м роками, показати всю слабкість тодішньої та чинної влади України перед обличчям озвірілого ворога зі Сходу.

Завершив просвітницький захід полтавський краєзнавець Ростислав Шевченко. Він підкреслив героїчність українського юнацтва та студентства у бою під Крутами, які так само як і герої Іловайська захищали свою землю від московської орди. Адже сучасним українцям важливо збагнути помилки своїх попередників і засвоїти одну єдину тезу, що не може жити вільно Україна, допоки не подолає хворобу меншовартості та не знищить одвічного московського окупанта.

Героїв Крут, які лягли у холодну землю у січні 1918-го р., присутні вшанували хвилиною мовчання. Небайдужі полтавці, які відвідали захід, зазначили, що такі патріотичні акції (реконструкція бою та лекція) є надзвичайно важливі у наш неспокійний час. По-перше, це наша історія, яку не можливо забути! По-друге, з кожним днем з'являються щораз очевидні паралелі між тим, що було 100 років тому, і тим, що діється в Україні зараз. Наостанок наголосимо, що ті громадяни, хто які не хочуть захищати свою країну від окупантів, просто приречені виживати наче раби у чужій хаті.

 

© Данило КАТРАННИК