Розгін наметового містечка — реставрація часів Януковича

Останні події під Верховною Радою чітко показують, що попри косметичні зміни суть державної машини, зокрема Міністерства Внутрішніх Справ, у своєму корені залишилась незмінною. Те, що було очевидним для більшості націоналістичних організацій, нарешті стало надбанням широкого загалу. Жорстокість, з якою діяли представники Національної Поліції у багатьох, навіть якщо вони виступали проти так званого "Міхомайдану", викликала шквал обурення та цілком доречного порівняння з "Беркутом" часів Віктора Януковича.

Схожість нинішньої поліції з садистами-"беркутівцями" є не випадковою. Адже попри завіряння чинної влади у тому, що люстрація у лавах Внутрішніх Військ (нині Національна Гвардія) була успішно проведена і там не залишилось жодної "не гідної людини", певна частина силовиків, що брали участь у розгоні мітингувальників під ВРУ, ніби знущаючись, розповідають, що вони задоволені рівнем жорсткості, з якою керівництво дозволило їм виконати цей акт. Вони запевняють українські ЗМІ у тому, що керівництво дало зрозуміти — можна діяти вільно, ні на кого не зважаючи.

Особливою формою цього знущання звучить заява одного з поліціянтів, котрий зізнається у тому, що брав участь у силовій зачистці Майдану у лютому 2014-го. Після того він зміг поновити свою діяльність у правоохоронних органах. За його словами, те, що цих майданівців 3 березня 2018-го поставили на коліна та побили до нестями не є помстою "Беркуту", а лише звичайним виконанням службових обов'язків як і 4 роки тому. Таке зізнання демонструє справжню результативність так званої "переатестації", а найголовніше суть системи як такої.

Як бачимо, хто б там що не казав, а система, за якої вчорашні вбивці Небесної Сотні, проти яких закриті всі карні провадження, і які знаходяться на тих самих посадах, мало чим відрізняється від системи, котру свого часу вибудовував під себе Віктор Янукович. Нині нею не гребують користуватись чинні керманичі нашої країни. Адже ми розуміємо, що головна мета держиморд  це пристосуванство за будь-яких обставин, навіть попри "супутні" втрати серед громадян, не кажучи вже про довготривалу війну на Донбасі. Висновки робіть самі!

 

© Данило КАТРАНИК