На Шрі-Ланці зріє конфлікт між буддистами та мусульманами

Влада острівної держави Шрі-Ланка цього тижня заблокувала усі соціальні мережі для своїх громадян через сутички буддистів і мусульман у місті Канді. Відповідне рішення є тимчасовим обмеженням уряду. Його мета полягає у припиненні будь-яких зіткнень між буддійською більшістю та ісламською меншістю у країні, а також, зменшення радикалізму у суспільстві.

За повідомленнями місцевих ЗМІ, акти насильства сталися минулої середи, 7 березня. Тоді представники буддійської релігійної спільноти здійснили напади на кілька мечетей та підконтрольні мусульманам підприємства у місті Канді. Наголошується, що радикали координували свої дії через соціальну мережу — Facebook і месенджери  Viber і Whatsapp. У зв'язку з цим влада Шрі-Ланки вирішила заблокувати доступ до цих інтернет-ресурсів на тиждень, щоб знизити напруженість у суспільстві.

У свою чергу державна поліція встигла заарештувати сімох активних правопорушників у Канді, які здійснювали напади на мечеті. Крім того, у ході вуличних зіткнень буддистів з мусульманами постраждали троє правоохоронців. Водночас уряд Шрі-Ланки встиг попередити туристів, що заворушення їм не загрожують. Адже конфліктна ситуація, яка зріє вже майже рік, знаходиться далеко від туристичних зон.

 

© Калєв КОРПІНЕН