Запорізькі чиновники нав'язують містянам кремлівські ЗМІ

Минулого тижня у Запоріжжі спалахнув справжній інформаційний скандал. Місцеві чиновники та ряд приватних компаній, перешкоджаючи та обмежуючи доступ містян до мережі інтернет і українських телеканалів, штучно створили середовище для масового переходу абонентів вітчизняної програмної послуги на супутниковий телевізійний контент країни-агресора. За повідомленнями місцевих журналістів, влада міста вважає ТБ-канали РФ альтернативною "засиллю" пропаганди війни в українському медіапросторі.

Першими на сполох забили представники Інтернет Асоціації України. Їм надійшло звернення від групи операторів, провайдерів телекомунікацій Запоріжжя, з проханням сприяти врегулюванню ситуації, що склалася з керуючими справами житлових багатоквартирних будинків і допоміжних приміщень, які не допускають техніків до обладнання. У ході аналізу ситуації фахівці прийшли до висновку, що дії запорізьких чиновників з кількох комунальних підприємств у галузі медіа, підпорядкованих міській раді, свідомо ігнорували вимоги чинного законодавства. Було створено передумови для масового переходу абонентів вітчизняної програмної послуги на супутниковий телевізійний контент країни-агресора, яка сприяє поширенню антиукраїнської пропаганди в регіоні.

У підсумку, не почувши аргументованих відповідей, представники Інтернет Асоціації України направили листи в СБУ, бізнес-омбудсмену України та народним депутатам щодо припинення негативних дій з боку посадових осіб у Запоріжжі. Медіа-фахівці наголошують, що запорізькі чиновники свідомо провокують загрозу національній безпеці України. Крім того, підкреслюється, що чиновники Запорізької міської ради та керівники багатоповерхових будинків фактично спрямовані на спотворення конкуренції на ринку телекомунікаційних послуг у місті, оскільки не всі оператори можуть витримати, в першу чергу, фінансовий тиск. Отже, окремі оператори, провайдери телекомунікацій змушені будуть припиняти свою діяльність, водночас населення буде задовольняти свій попит в отриманні інформації через супутникові антени, які поширюють заборонений в Україні контент з ворожої Московії.

Враховуючи усе вищенаведене, звертаємося до відповідних українських структур вчинити відповідні заходи щодо усунення та нейтралізації загроз інтересам держави, суспільства та правам громадян України. Необхідно вже зараз, на 4-му році війни, припинити дії, що містять ознаки протиправних посягань на державну безпеку України. Якщо цього не зробити, у найближчий час завдані на міжнародній арені поразки Кремля будуть реалізовані у повномасштабному наступі терористичних військ на Донбасі. Нагадаємо, що серед основних цілей ворога є й Запоріжжя!

 

© Павло КОВАЛЬОВ