Хмари над Мадридом: влада пішла у наступ на націоналістів

Влада Іспанії, яка окрім боротьби з каталонським сепаратизмом і різними лівими радикалами ні чим похизуватися не може, вирішила приборкати націоналістичний рух. Цього тижня мадридська поліція отримала наказ відібрати в організації "Hogar Social Madrid" штаб-квартиру у центрі іспанської столиці. Звісно, що така норовливість призвела до очікуваних сутичок націоналістів з правоохоронцями, які так і не змогли заволодіти будівлею.

Як заявили представники соціал-національного руху "Hogar Social Madrid", проблема полягає у тому, що влада іспанської столиці хоче відібрати у них приміщення, в якому раніше розташовувалась збанкрутіла фінансова установа (ісп. Banco Madrid). Будівлю колишнього приватного банку, яка  методом сквотингу націоналісти захопили ще минулого літа, одразу перетворивши його у власну штаб-квартиру і притулок для тих, хто втратив власне житло. Можливо, якби приміщення не знаходилось в історичній частині старого Мадриду (ісп. Plaza Margaret Thatcher), влада закрила очі на дії націоналістів, однак як і у будь-якій іншій країні, земельна ділянка — привід для корупційних схем.

Саме тому зранку 16 травня, отримавши відповідну судову постанову, поліція разом з юристами з'явилася на місце, аби звільнити будівлю від ультраправого політичного угруповання. На захист своєї штаб-кварти стали понад 30 активістів "Hogar Social Madrid", яких підтримали понад півсотні небайдужих мешканців Мадриду. Вдягнувши символічні маски Ґая Фокса та сині одноманітні костюми вони заявили, що не покинуть приміщення добровільно.

За кілька годин у ситуацію втрутились антифашисти, які провокували націоналістів на рішучі дії: закидували опонентів сміттям і камінням через кордон поліції. Спалахнула сутичка, яку швидко розборонили правоохоронці, спробувавши одночасно увійти у сквот. Однак присутні юристи, побачивши рішучість активістів "Hogar Social Madrid", закликали поліціянтів уникнути насильства і відступити.

Націоналісти, не очікували такої розв'язки подій, однак зустріли свою перемогу оплесками. Адвокат організації "Hogar Social Madrid" Іґнасіо Менендес заявив пресі, що наказ про примусове виселення є незаконним, оскільки суд не розглянув апеляцію, подану ще три тижні тому. Самі ж націоналісти наголосили, що вони (аналог і братня організація  "CasaPound Italia") захищають тих, від кого відвернулася держава, чиновники якої поспішно опікуються нелегальними мігрантами, прибулими з країн Азії та Африки.

 

© Калєв КОРПІНЕН