Відновимо монумент Миколі Міхновському разом

Уже минуло майже три роки, як вандали зруйнували пам’ятник ідеологові Самостійної України – Миколі Міхновському на Байковому кладовищі у Києві. Публічні звернення Історичного клубу "Холодний Яр" до української громадськості упродовж 2016-2017 рр. мали резонанс, але не мали конструктивних наслідків. На сьогодні монумент і досі не відновлений, і це ганьба!

Варто наголосити, що ще 15 січня цього року під час засідання в Кабміну було проінформовано прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, голову Державного оргкомітету з підготовки та проведення заходів з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 рр. та вшанування пам’яті її учасників, щодо необхідності відновити державним коштом зруйноване вандалами погруддя Миколи Міхновського на Байковому цвинтарі. При цьому необхідно зауважити, що присутній на засіданні уряду керівник Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, не висловив свого ставлення з приводу порушеної проблеми. Мовчить він і досі.

Оскільки з травня по жовтень 2018 р. не заплановано жодного заходу на виконання Указу Президента України "Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 рр.", наповнимо президентську ініціативу реальним змістом — до Дня Незалежності силами громадськості відновимо пам’ятник проповіднику Самостійної України Миколі Міхновському. До уваги не байдужих! Ті, хто хоче зробити внесок на відбудову пам’ятника Миколі Міхновському в Києві, просимо жертвувати кошти на картку "ПриватБанку": 5168 7427 1193 6546 на ім'я Марини Хаперської, скарбника відповідального оргкомітету.

Наголосимо, що роботу над погруддям уже розпочав український скульптор Дмитро Бур’ян. Він готовий виконати роботу безкоштовно, але буде справедливо, якщо ми не тільки відшкодуємо вартість матеріалів, перевезення і монтажу, а й оплатимо його працю. За детальною інформацією просимо звертатися до Історичного клубу "Холодний Яр": +38-(067)-726-30-36, +38-(066)-211-41-85, або на електронну пошту (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.).

 

© Роман КОВАЛЬ