Іранська феміністка розкритикувала американських "борчинь за рівність"

Поки у Києві біснувались содоміти під пильним наглядом перефарбованих вбивць із загону "Беркут", у Вашинґтоні опозиційна іранська активістка здійснила справжню обструкцію американським ліволібералам. На зустрічі феміністичного руху 14 червня Масіх Алінеджад заявила, що Захід дискредитує боротьбу за права жінок, акцентуючи увагу виключно на "ґендерній рівності". Що ж, тепер, вірогідно, на сміливицю, яка спробувала сказати правду про вади сучасного фемінізму, може чекати осуд і критика вже з боку її ж колежанок.

Як стало відомо, з'їзд американських феміністок під назвою "The Wrap’s Power: Women Breakfast" мав на меті продемонструвати єдність "борчинь за рівність" Заходу і Сходу. Однак Масіх Алінеджад, під час свого виступу, відкинувши неактуальні тези про сестринство, наголосила, що у гонитві за фінансовими ресурсами на свою діяльність, феміністки Америки та Європи не тільки забули ідеї своїх попередниць, але й взагалі більше не намагаються захищати жінок, зокрема й у тих країнах, де слабка стать цього найбільше потребує. Як приклад було наведено вичерпний перелік мусульманських країн: Індонезія, Бангладеш, Пакистан, Саудівська Аравія, Афганістан, Іран, Мавританія, Нігерія, Судан і Сомалі.

Виступаючи перед великою аудиторією, іранська феміністка зазначила, що жінкам в Азії та Африці, особливо там, де панує іслам, необхідна реальна підтримка Заходу. Масіх Алінеджад висміяла ініціативу проведення у США та ЄС "Всесвітнього дня хіджабу". Адже саме через закритий одяг чоловіки-мусульмани намагаються приховати докази своїх знущань з жінок. Також було наголошено, що феміністичний рух Заходу має боротися з гнобленням і жінконенависництвом не у заможних країнах, як скажімо Канада чи Данія, а саме у бідних, де закони шаріату понад усе.

Однак найбільш несподіваною стала фінальна фраза виступу Масіх Алінеджад. У ній феміністка підкреслила, що сьогодні для визволення жінок мусульманських країн, у першу чергу Ірану звісно, ніхто не робить так багато як президент Дональд Трамп. Саме його тиск на офіційний Тегеран, зокрема й щодо ядерної програми, досить активно впливають на розвиток демократію. Тож критикувати чинного володаря Білого Дому не тільки безглуздо, а й безперспективно. Наостанок зауважимо, що Масіх Алінеджад – автор резонансної книги "Вітер у моєму волоссі: моя боротьба за свободу в сучасному Ірані", у якій розкриваються основні методи спротиву іранських жінок клерикальному уряду. На даний час феміністка живе у вигнанні в нью-йоркському Брукліні.

 

© Калєв КОРПІНЕН