Цигани зчинили безлад у центрі румунського міста

Поки в Україні різного роду правозахисники та поліція намагаються взяти під контроль проблему циганських таборів, у сусідів відбуваються доволі трагічні та водночас повчальні події. Так, ввечері 6 липня у румунському місті Тирґу-Нямць відбулося жорстоке побоїще кількох циганських сімей. Протиборчі сторони використали все, що змогли дістати (від сокир до залізних прутнів), аби завдати як найбільше шкоди кривдникам... 

Відеоролик з масовим побоїщем між представниками двох циганських родин вже наробив багато галасу у Румунії. Мешканці міста Тирґу-Нямць вимагають від правоохоронців розібратися з порушниками громадського спокою та застосувати усі можливі заходи щодо неповторення аналогічних подій. Водночас правозахисники звинувачують міську владу у відсутності захисту для циганської громади, якою можуть скористатися від провокатори, зокрема з-поміж праворадикальних організацій.

Як вдалося з'ясувати, дві циганські сім'ї з'ясовували стосунки за допомогою сокир і металевих прутнів у центрі одного з житлових масивів міста Тирґу-Нямць. За півгодини на місце події прибув наряд поліції. Правоохоронці здійснили п'ять попереджувальних пострілів у повітря, однак заспокоїти розпалений агресією та алкоголем натовп не вдалося.

Навести громадський порядок вийшла озброєна сотня військових і жандармів. Упродовж 24 годин було затримано десятьох найбільш активних учасників бійки, більшість циган розбіглися. Прес-служба міської поліції повідомила, що наразі правоохоронці намагаються встановити осіб, які організували масове вуличне побоїще, але уникають законного покарання.

 

© Данило КАТРАНИК