Бразилія закриває кордон з Венесуелою через тисячі голодних біженців

Багаторічний антигуманний експеримент, який здійснює уряд соціаліста Ніколаса Мадуро над венесуельським народом, втрачає зв'язок із реальністю. Не допомагають навіть контрдії сусідніх з напівголодною батьківщиною Симона Болівара країн. Так, уряди Бразилії та Колумбії закрили кордон з Венесуелою, аби стримати хвилю біженців, а Еквадор не пускатиме до себе венесуельських громадян, які не мають на рахунку 100 доларів...
Кардинальні зміни у ставлені до зубожілих мас, які тисячами окуповують прикордонну смугу, викликано небажанням офіційного Каракаса налагодити діалог з сусідами. У свою чергу бразильські урядовці, через тривалий корупційний скандал на рівні адміністрації президента, відмовляються приймати венесуельських біженців, адже вбачають у цьому небезпеку для держави. За повідомленнями місцевих ЗМІ, федеральна поліція та прикордонна служба Бразилії упродовж всього літа 2018-го р. неодноразово відловлювала групи нелегалів, серед яких виявлено наркоторговців і неомарксистських пропагандистів.
Найбільш критичною ситуацією з мігрантами наразі мають штати Рорайма та Амазонас, які безпосередньо межують з Венесуелою. Губернатори цих бразильських штатів вже оголосили надзвичайний стан на підвладних собі територіях, оскільки прикордонна зона немає належних умов для "гуманітарного прийому" біженців. За даними Федерального департаменту статистики Бразилії, з 2015-го р. щорічно з Венесуели у пошуках кращого життя прибувають понад 50 тис. мігрантів, таким чином істотно спливаючи на демографічну ситуацію бразильської тропічної Півночі.
Варто наголосити, що з весни 2017 р. політична і гуманітарна криза у Венесуелі на тлі гіперінфляції поглибили соціальну стратифікацію суспільства. Якщо раніше з країни тікали передовсім політичні мігранти, то тепер авангард венесуельських біженців становлять зубожілі міські маси, які страждають від нестачі їжі та медицини. Чи вдасться Бразилії забороною зменшити, а тим паче, зовсім зупинити міграційну хвилю у свій бік, важко передбачити, бо після презеденстьких виборів наступного року ситуація у країні може докорінно змінитись, і знедолені венесуельці стануть гуманітарним вантажем для своєї нової батьківщини.
 
© Калєв КОРПІНЕН