На Байковому цвинтарі відновлено погруддя Миколі Міхновському

Уранці 6 вересня у Києві на Байковому цвинтарі відновлено пам’ятник ідеологові Самостійної України Миколі Міхновському. Вчора, 8 вересня, відбулося урочисте відкриття погруддя, у якому взяли участь патріотичні сили столиці, зокрема "Національний Корпус", ВО "Свобода", "Пласт". Слово подяки до присутніх виголосив президент Історичного клубу "Холодний Яр" Роман Коваль.

Роботу по відновленню монумента ідеологові українського націоналізму виконав скульптор Дмитру Бур’ян. Великий фінансовий внесок у справу здійснили свободівець Юрій Левченко, депутати Київської міської ради, кобзар Тарас Силенко, бард Валерій Мартишко. Історичний клуб "Холодний Яр" щиро дякує жертводавцям, духовним нащадкам Миколи Міхновського, завдяки яким і було зібрано необхідні кошти на реставрацію погруддя.

Під час офіційного відкриття слово до присутніх мали лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок та член вищої ради "Національного Корпусу" Олександр Алфьоров. Вони наголосили на важливості вшанування постаті ідеолога українського націоналізму та його доробку — теорії окремішньої держави Україна. Відвідав захід і сільський голова Турівки, малої батьківщини Миколи Міхновського, він привіз землю з подвір’я садиби автора "Самостійної України".

Нагадаємо, що весною 2015-го р. невідомі вандали зруйнували пам’ятник Миколі Міхновському на Байковому кладовищі у Києві. Публічні звернення Історичного клубу "Холодний Яр" до громадськості упродовж 2016-2018 рр. мали резонанс, але не мали конструктивних наслідків. Влада відмовилась відновити погруддя ідеологові українського націоналізму, тому за справу взялися небайдужі активісти та депутати-націоналісти, які надали кошти для відновлення історичної справедливості.

 

© Данило КАТРАНИК