Нова книга Чака Палагнюка пропагує "праву революцію"

Автор легендарного "Бійцівського Клубу", американський письменник українського походження Чак Палагнюк (Поланік) видав нову книгу. "День Коригування" (англ. Adjustment Day) — художній твір, на сторінках якого пропагуються націоналізм, расизм і масові вбивства з відрізанням частин людського тіла. За словами автора, книга демонструє майбутні наслідки правління ліберально-демократичного уряду в США, над якими варто замислитися вже сьогодні.

Попри те, що нова праця Чака Палагнюка побачила світ ще наприкінці травня цього року, істотний резонанс вона викликала зараз, під час проміжних виборів до Конґресу США. Прихильників Демократичної партії, яка почала активну виборчу кампанію у раніше консервативних південних штатах, не на жарт розлютив опис "правої революції". Саме її автор книги віщує зашкарублій від бюрократичного застою і засилля лівацтва Америці вже у найближчі десятиліття.

Промовиста назва "День Коригування" акцентує увагу на тому, як втомлені урядовою бездіяльністю прості американці з патріотичним запалом знищують політичну еліту, ліберальну професуру та продажних журналістів. Водночас як єдина держава США перестає існувати, розпадаючись на дрібніші за етноконфесійною приналежністю. Звісно, що католики й протестанти європейського походження зберігають за собою владу на більшості території роздробленої держави.

У численних інтерв'ю Чак Палагнюк підкреслює, що нова книга є прямим духовним продовженням саги "Бійцівського Клубу", який слугував маніфестом самостійної радикально налаштованої особистості для об'єднання та повстання проти чинного порядку з однодумцями. У свою чергу літературні критики не знають як достойно оцінити твір, тому намагаються ігнорувати його сюжет, де на передньому плані білий націоналізм і расизм поєднуються з кривавими тортурами опонентів. Водночас представники консервативних кіл бурхливо радіють виходу у світ "Дня Коригування", обіцяючи реалізувати план автора у найближчому майбутньому.

 

© Калєв КОРПІНЕН