Ідея Гетьманату стала ближчою до народу

"Новій Україні – новий державний устрій!", — під таким гаслом цієї осені світ побачила праця ідеолога "Руху за Гетьманат" Юрія Якуби. Книга з промовистою та лаконічною назвою "Народний Гетьманат" обсягом понад 300 сторінок оповідає про те, якою має бути державно-правовий устрій в Україні та закликає читача не бути байдужим до долі Батьківщини. Головна родзинка цього вкрай цінного фоліанту, на нашу думку, є специфічний виклад думок автора, який поєднав художній стиль з публіцистикою...

Гортаючи сторінки доробку Юрія Якуби, одразу помічаєш, наскільки глибоко автор прагне розкрити питання національної справедливості для українців застосовуючи до сучасних умов традиційне розуміння держави та влади. "Народний Гетьманат" — це свого роду рецепт, задокументований покроковий варіант розбудови нової системи в державі Україна, яка буде служити та виконувати покладені на себе функції задля добробуту окремо взятого громадянина, а не чиновника чи владоможця. Не дивно, що під час дебютної презентації в Січеславі на книжковому фестивалі "Book Space", книга Юрія Якуби стала своєрідною "криницею для спраглих" до реальних змін, котрих так бракує більшості українців.

Наведемо короткий опис того, який сенс автор книги вкладає у розуміння ідеї народного Гетьманату: "...Люди, наділені владною енергією, так чи інакше використовують її в організаторській і адміністративній діяльності. Без належного адміністрування й управління народом його огортає безлад, спільнота зазнає дезінтеграції, а згодом припиняє своє існування. Люди в пошуках іншої, сильнішої та справедливішої, влади розбігаються навсібіч, до чужих адміністраторів, а колишні безталанні управлінці втрачають своє становище й змушені змінювати свій рід занять на якийсь інший!..".

За великим рахунком, у презентованій книзі вперше сформульована цілісна філософська концепція іншої системи державного механізму для України. Тобто, автор закликає віднайти саме якісні державницькі ідеї, замість постійного пошуку лідерів, з усіма суб’єктивними ризиками для нації. На останок додамо, що професор філософії ХНУ імені Василя Каразіна і видавець Олександр Савчук відзначив надзвичайну актуальність книги Юрія Якуби, яка дає однозначні відповіді на болючі для сьогодення питання, а придбати її можна за цим посиланням  "Народний Гетьманат".

 

© Денис КОВАЛЬОВ