Міграційний хаос опановує сучасний світ

Нещодавно мешканці ряду регіонів Туркменістану почали залишати країну у зв'язку зі зростанням проблеми постачання населення борошном і хлібом. За повідомленнями місцевих ЗМІ, багато покинутих приватних будинків можна виявити на території Марийського велаяту, а у Дашоґузькому велаяті громадяни тижнями стоять у черзі за продуктами першої необхідності. У той самий час багатотисячний потік біженців з Гондурасу наблизився до мексикансько-американського кордону з надією опинитись на території США...

Недолуге управління та ігнорування потреб власних громадян останні роки демонструє президент Туркменістану Ґурбанґули Бердимугамедов і його команда. Розкішне життя керівної верхівки країни попри наявність корисних копалин (газ і нафта) негативно впливає на соціально-економічний стан населення. Упродовж останніх 3-х років мешканці пустельних і напівпустельних регіонів Туркменістану, живучи на межі зубожіння, полишили свої домівки у пошуках кращого життя закордоном — в РФ, Казахстані, Китаї та ЄС.

Підкреслимо, що перманентна криза у зазначеній країні Центральної Азії істотно вплинула і на харчовий раціон її мешканців. Так, замість місячної норми у 6 кг борошна вищого сорту людям продають лише 5 кг і 1 кг борошна другого сорту, а готовий хліб продають по одному виробу на родину, що викликає великі черги, невдоволення, заворушення та бійки. Водночас уряд дав вказівку місцевій владі скоротити продаж рису та інших круп, аби таким чином запобігти спекуляціям на ринку та перекупкам з-під поли.

Тим часом багатотисячний натовп біженців з Гондурасу подолав великий шлях, щоб досягти кордону Мексики зі США. Як зазначають аналітики, причиною негараздів громадян є низький рівень життя, соціальна маргіналізація і тотальна злочинність. Повідомляється, що Гондурас, як і сусідні з ним Нікарагуа та Сальвадор, переживає тривалу кризу безробіття (понад 30% від усього населення виживають у злиднях), а будь-які суспільні інститути — школа, церква і навіть сім'я втратили свій авторитет на користь вуличних банд, котрі істотно впливають на суспільно-політичне життя країни.


© Калєв КОРПІНЕН