Нова дійсність Грузії: протести на тлі політичної перебудови

Батьківщину Шота Руставелі та Вахтанга Кікабідзе знову лихоманить революцією. На цей раз невдоволені громадяни Грузії-Сакартвело вийшли на вулиці з вимогою перерахунку голосів на останніх президентських виборів. На думку протестувальників новообраний голова держави Саломе Зурабішвілі посіла президентське крісло держави шляхом чисельних фальсифікацій...

Як вдалося з'ясувати, провладна партія "Грузинська Мрія" (картв. ქართული ოცნება) розуміючи втрату довіри серед населення пішла на відчайдушний крок. Спершу у другому турі було підтримано кандидатуру маргінального політика Саломе Зурабішвілі, яка виступає за легалізацію вживання марихуани. Тепер вже підтверджена інформація, що у кабінеті першої жінки-президента Грузії будуть працювати чиновники з адміністрації її попередника Георгія Маргвелашвілі, бізнес-партнера олігарха Бідзіни Іванішвілі.

Тим часом опозиція вже готує позов у Європейський суд з прав людини про анулювання підсумків президентських виборів. Обурені відвертими фальсифікаціями громадяни Грузії, які підтримують кандидата і соратника Міхеїла Саакашвілі — Грігола Вашадзе, продовжують виходити на вулиці міст з вимогою встановлення законності у рамках чинної конституції. Як можна бачити інструмент прямої демократії у Грузії з приходом до влади клану Бідзіни Іванішвілі нівелюється, адже влада імітує виконання волі народу, який її обрав.

Під кінець додамо, що з моменту інавгурації нового президента у Грузії запроваджено нову конституцію, котра змінила її державний устрій. Від грудня 2018 р. країна є парламентською республікою, в якій функції голови держави будуть суттєво обмежені до представницьких. Таким чином, навіть за умови перемоги опозиціонера Грігола Вашадзе. влада продовжуватиме перебувати у членів урядової "Грузинської Мрії", кишенькової політичної сили вищезгаданого олігарха.

 

© Калєв КОРПІНЕН