Уряд КНР буде боротися з ісламом

Релігію пророка Магомета підпорядкують чинному законодавству КНР. З такою ініціативою нещодавно виступили в Пекіні. Головною причиною такого кроку є причетність багатьох ісламських проповідників та священнослужителів до терористичних організацій.

В інтерв'ю англомовному тижневику "The Global Times" представник уряду КНР заявив, що вперше на державному рівні буде здійснено чітку роботу щодо відповідності мусульманства чинному законодавству та стратегічному плану розвитку. Неназваний чиновник також наголосив, що дії Пекіну, направляти іслам відповідно до соціалізму і здійснювати заходи китаїзації релігії, влада погодила з  представниками найбільших ісламських громад країни. Інформацію щодо того, які саме мусульманські спільноти дали згоду на втручання держави у справи власної релігії, журналісти тижневика не надали, посилаючись на урядову таємницю.

Варто зауважити, що в останні роки влада КНР відновила агресивну кампанію так званої китаїзації різних релігійних груп. У минулому, за правління Дена Сяопіна та Цзяна Цземіня, до християн, буддистів і мусульман Пекін виявляв відносно толерантне ставлення без жодних утисків та агресії. Проте зараз уряд під проводом Сі Цзіньпіна змінює свою релігійну політику, відповідно до прийнятих минулого року конституційних поправок, повертаючи Китай до часів релігійних гонінь, які здійснювали хунвейбіни Мао Цзедуна.

Цікаво, що правозахисні організації на кшталт "Amnesty International", котрі раніше звинувачували владу КНР у проведенні етнічних чисток щодо мусульман-уйгурів та буддистів-тибетців, нині бажають за краще відмовчатись. А тим часом на Заході Китаю вже розпочато кампанію "одержавлення ісламу": за носіння хіджабу гарантований арешт; куполи мечетей позбуваються півмісяців; заклик муедзина здійснюється під наглядом поліції; дітям заборонено брати участь у будь-якій релігійній діяльності. За даними ООН, вже сьогодні понад 1 млн. мусульман знаходяться в таборах для інтернованих, де їх змушують давати клятву вірності офіційно атеїстичній керівній Комуністичній партії.

 

© Дмитро ЄГОРЛИЦЬКИЙ