На Запоріжжя чатує екологічне лихо

Поки громадяни українці визначаються, за кого їм віддати голос на президентських виборах, місто Запоріжжя може опинитись на межі техногенної катастрофи. Нещодавно почесні містяни звернулись до керівництва держави з вимогою прискорити будівництво мосту через Дніпро, адже ДніпроГЕС вже дихає на ладан. Крім того у вкрай незадовільному стані знаходиться і природна окраса Запоріжжя – острів Хортиця.
Проблема, яка нависла над найбільшим промисловим містом Півдня України, полягає у вразливості існуючих мостових переправ через їхню застарілість. Гребля ДніпроГЕС і шляхопровід Преображенського за останні десятиліття пережили не один косметичний ремонт, однак основа їхньої конструкції потребує капітального втручання фахівців. У разі, якщо ці споруди зазнають руйнації, Запоріжжя (його лівобережна частина) може опинитись під водою, а з нею півмільйона мешканців і вся промислова зона.
Що ж стосується Хортиці, то найбільший річковий острів України та Європи зазнає непоправних втрат у власній флорі та фауні через діяльність браконьєрів, невихованих туристів і дачників. По всьому периметру розкидані стихійні сміттєзвалища, які ніхто не прибирає, а вони збільшуються у розмірах і кількості. Природоохоронці б'ють на сполох, якщо зараз не втрутитись у ситуацію, невдовзі ми втратимо справжню унікальну перлину, що живить киснем та заманює історією не тільки запоріжців, але й гостей міста.
 
© Дмитро ЄГОРЛИЦЬКИЙ