Київська богема як вогню боїться комбатантської літератури

Видавництва, створені фронтовиками, стали не угодні представникам так званої столичної богеми, що ратують за капітуляцію й замирення з ворогом. Саме таке враження складається на тлі останніх скандалів, пов'язаних з кураторами цьогорічного "Книжкового Арсеналу" у Києві, котрі забракували низку ветеранських просвітницьких ініціатив. Найбільш показова стала ситуація з видавництвом "Zалізний Тато", директор якого розповів про неприємну ситуацію особисто.
Дмитро Савченко — засновник і керівник ветеранського книжкового проекту — людина відома, як у вузьких націоналістичних колах, так і представникам тік званої богеми. Його видавництво "Zалізний Тато" вважає головним полем своєї діяльності популяризацію серед широкого загалу якісної українськомовної літератури на різну тематику. Але фактично — це історичні нариси, спогади учасників Визвольних змагань, переклади італійських публіцистів і художня література футуристичного жанру.
Під час спілкування Дмитро Савченко окреслив ситуацію щодо подій навколо свого видавництва та "Книжкового Арсеналу". «По-перше, хотілося б наголосити, що причиною непорозуміння стала проблема комунікації. Куратори книжкового ярмарку не могли розтлумачити нам та ще кільком ветеранським проектам причини відмови в участі. Нам здалося, що під вигаданою фразою "не формат" ховається щось більше, ніж просто небажання допустити вчорашніх захисників України, а нині — видавців якісної літератури до широкого кола читачів. Це просто обурливо!».
Крім того, директор видавництва "Zалізний Тато" зауважив, що куратори "Книжкового Арсеналу", котрі тісно співпрацюють з прокремлівською структурою "Rosa Luxemburg Stiftung", звинувачують Дмитра Савченка і його колег у надмірному мілітаризмі, ба навіть пропаганді фашизму, робили свої суб'єктивні висновки на підставі дописів у соцмережах, проте аж ніяк не тримаючи в руках видані ним книги. У підсумку директор видавництва "Zалізний Тато" і його партнер по команді Олексій Бешуля пішли va banque — було узгоджено з керівництвом "Мистецького Арсеналу", що патронує книжковий ярмарок, присутність на ньому низки ветеранських видавництв, зокрема й "Zалізного Тата". Таким чином, безпідставні дії ліволіберальних "просвітянок" з метою не пустити на ринок комбатантську літератури зведені на нівець активною позицією фронтовиків-націоналістів, які вже мають певний авторитет у суспільстві.
 
© Денис КОВАЛЬОВ