"Велика стіна" постала на кордоні Іраку і Саудівської Аравії

Чим зухваліше діють терористи, тим активніше ведуть з ними боротьбу сильні світу цього. Однак кожен поборює прояви тероризму на власний розсуд: хтось обмежує права власних громадян, як скажімо ФРН чи Велика Британія; хтось реально веде з ними боротьбу на всіх фронтах, як скажімо США; а дехто намагається відгородитися великою стіною, як донедавна Ізраїль, а тепер і Саудівська Аравія. Остання, до слова, вже завершила масштабний проект з укріплення власного північного кордону з Іраком.

Саудівська Аравія побудувала майже 1000-кілометрову стіну, щоб захистити себе від терористів так званої "Ісламської держави" (тобто ІДІЛ). Ісламісти неодноразово здійснювали рейди у глиб країни з непідконтрольної уряду Іраку території з метою поповнити власні людські ресурси та продовольство. Як відомо, на сьогодні осередки ІДІЛ остаточно ліквідовані у Сирії та Іраку, але терористи не втратили підтримки тисяч мусульман, які готові вчинити розправу над невірними.

За повідомленнями місцевих ЗМІ, "Велика стіна" довжиною 965,5 км являє собою справжню оборонну мережу, яку охороняють 30 тис. армійців — комбінована стіна з двох парканів і глибокого рівчака на дні якого закладено мінно-вибухові пристрої. Будівництво було розпочато ще весною 2015-го, коли сусідній Ірак охопив хаос безвладдя і постала загроза прямого вторгнення озброєних загонів терористів ІДІЛ до Саудівської Аравії. Станом на весну 2019-го прикордонна зона між двома країнами включає п'ять шарів високої огорожі зі сторожовими вежами, камерами нічного бачення, колючим дротом під струмом й радарними камерами.

Варто наголосити, що за останнє десятиліття Саудівська Аравія стала однією з тих країн, які вирішили відгородитись стіною від агресивних сусідів і неконтрольованих міграційних хвиль. Спершу, було створено фізичний бар'єр уздовж 1610-кілометрового кордону з Єменом, де вже кілька років вирує громадянська війна. Крім того, не варто забувати, що в Європі цього року завершила будівництво прикордонної смуги Латвія, аби убезпечити себе від "зелених чоловічків" з регулярної армії РФ, а чинний президент США намагається завершити будівництво власної стіни на кордоні з Мексикою, аби припинити потік нелегалі до країни.

 

© Річард СПЕНСЕР