"Вояк переднього краю" боротьби за волю України – нова книга про Павла Шандрука

До 130-річчя від дня народження генерала Павла Шандрука (1889 рік, село Борсуки на Волині) Львівська спілка офіцерів України, Львівське товариство "Тернопільщина" та інші громадські організації провели презентацію нової книжки Ярослава Середницького – "Генерал Павло Шандрук. Друга світова війна". Її було видано наприкінці 2018 р. у львівському видавництві "Каменяр". Однак, тільки зараз вона почала надходити до свого читача.
Розгорнуту рецензію на монографію з детальним аналізом викладеного в ній матеріалу зробив відомий історик Іван Сварник. Представлення публіці праці "Генерал Павло Шандрук. Друга світова війна" відбулося 2 березня цього року у Львівській обласній універсальній науковій бібліотеці. Присутні прослухали коротку, проте дуже цікаву розповідь автора про основні концепції книги та роботу над історичними матеріалами, а полковник Леонід Кривизюк наголосив, що перебування Павла Шандрука у Війську Польському, яке боролась у вересні 1939-го з окупантами на 2 фронти, невдовзі стало неабияким досвідом для формування Української Дивізії "Галичина".
«Мені, як уродженцю того краю, випала можливість брати участь у вшануванні пам’яті про генерала Павла Шандрука на його Батьківщині в селах Борсуки, Синівці, Куськівці, Нападівка, Передмірка і райцентрі Ланівці. Вагомі історично-краєзнавчі матеріали про генерала Шандрука надруковано в одній із перших розвідок у Віснику Львівського товариства "Тернопільщина". Книга містить ретельно зібрану і впорядковану інформацію про Героя України, якого десятки років на повний голос згадували в Європі та за океаном і – пошепки вдома, на Батьківщині. Не маємо забувати, що серед наших краян були такі визначні військові діячі минувшини як полковник Павло Шандрук», – наголосив Ярослав Середницький.
 
© Руслан БАРАН