Нові виклики Старого Світу: більше питань, ніж відповідей

Напередодні доленосних виборів до Європарламенту у різних країнах-членах ЄС відбуваються зовсім протилежні речі. Так, у Фінляндії поліція дозволила дітям терористів "Ісламської Держави" повернутися до цієї північноєвропейської країни, у той час як в Португалії правоохоронці намагаються протистояти навалі мігрантів... Один континент — два світи!
Цього тижня стало відомо, що Фінляндія готова прийняти назад дітей терористів "Ісламської Держави", батьки яких є громадянами цієї північноєвропейської країни та досі воюють у лавах ісламістів в Сирії. Водночас поліція відмовляється надавати подібний дозвіл дорослим особам (жінка і чоловікам старше 18 років), адже вони самовільно залишили Фінляндію задля вчинення військових злочині за кордоном. Представники фінляндського уряду своє рішення підкріпили Конвенцією ООН про права дитини, наголосивши, що вони повноправні розділяти дітей і батьків, коли їхні інтереси суперечать один одному.
Водночас Міністерство внутрішніх справ Фінляндії не вбачає у легалізації новоприбулих як дії, що направлена на посилення ісламізму і загрози тероризму всередині країни. Чиновники ймовірно вірять, що діти, які народжені й тривалий час перебували на території підконтрольній "Ісламській Державі", здатні бути ліберальними та неагресивними до своїх одноліток у Фінляндії. Однак рівень етнічної злочинності, який кожного року зростає говорить про інше — мігранти та їхнє потомство становить головну загрозу для суспільства в Європі у цілому й у Фінляндії зокрема, навіть якщо урядовці цього не помічають.
Тим часом у Португалії групу правоохоронців засудили за позовом кількох африканських мігрантів, що нелегально перетнули кордон і вже встигли вчинити низку злочинів. Як повідомляють місцеві ЗМІ, поліціянтам інкримінують навмисне побиття і знущання з вихідців із Мозамбіку, Кабу-Верди, Анголи та Ґвінеї-Біссау. Попри надані докази про організацію злочинного угруповання шістьма нелегалами чоловічої статті, суд визнав винними саме поліціянтів і засудив до 2 років позбавлення волі без права внесення застави.
Варто наголосити, що на відміну від сусідньої Іспанії, яка толерує міграції з Африки, Португалія пручається навалі нелегалів. Звісно, що цей суд не більш ніж вистава, як демонструє існування в країні демократичного і незалежного судочинства. Але не варто забувати, що прибічники перетворення Старого Світу на міграційний відстійник надалі можуть використати дану справу як прецедент і розправлятися вже не тільки з силами правопорядку, але й із захисниками традиції — націоналістами та патріотами Португалії.
 
© Калєв КОРПІНЕН