Українофоби розпочали наступ на мову у Січеславі

Хоч як би нам не хотілось називати Січеслав "бастіоном українства", Бандерштатом-на-Дніпрі, нині місто дедалі більше перетворюється на осердя антиукраїнських сил, які гуртуються і йдуть у наступ. Українофобія мера Бориса Філатова, щорічні марші ходячих мерців (чи то пак "безсмертних полків") незавершена декомунізація і багато інших спірних моментів тривалий час наштовхували на далеко не найприємніші роздуми. Черговий же випад місцевих прихильників Кремля націлений проти української мови тільки доводить цю тезу.

Так, 31 травня 2019 року на сайті Дніпровської міської ради з'явилась петиція до місцевої влади з вимогою перевести навчання у школах на мову окупанта (тобто — російську!). Втім, обурення викликає навіть не сам факт появи подібної петиції, а те, що вимога до влади прописана останнім реченням. Водночас основна частина тексту так би мовити звернення переповнена відвертою ненавистю до української мови та шовіністичними міфами, яку автор наче повторює за кремлівською пропагандою.

До прикладу, у тексті є такі фрази (наводимо в оригіналі): "Переход на украинский язык существенно затормозит наше развитие, которое и так в настоящее время не блестяще", або "Мы — не Галичина, у нас своя история". Наголосимо, патріотичні сили Дніпра, зокрема й НВР "Правий сектор" не допустить повернення промосковських сил, які не бажають рахуватись ані з законом про освіту, ані з законом про функціювання української мови в якості єдиної державної, ані навіть з Конституцією України. Націоналісти зроблять усе можливе, аби жодне українське місто не стало наступною жертвою Кремля, який, як відомо, приходить туди, де як відомо є російська мова.

 

© Олександр ВАЙС