Закарпаття тоне у смітті

Поки мешканці Закарпатської області жваво обговорюють стан президента Володимира Зеленського, їхній регіон потерпає від сміття. Мальовничі схили Карпат, береги річок, ба навіть — пам'ятки історії захаращені пластиком, битим склом та брудними поліетиленовими пакетами. Це все лишають не тільки місцеві, але й приїжджі, котрі позбуваються побутового сміття будь-де, адже існує велика відсутність таких необхідних контейнерів.

Зокрема містяни Хуста бідкаються, що головну принаду колишньої столиці Карпатської України — Замкову гору — перетворено на стихійне сміттєзвалище. Влада киває на те, що лише за минулий рік у рекреаційній зоні та поблизу історичних пам'яток встановлено чисельні урни. Однак люди, звиклі викидати сміття у кущі, самі захаращують мальовничі місця не думаючи про навколишнє середовище та оточуючих.

Подібну ситуацію спостерігаємо і на березі річки Тиса. Місця для відпочинку де-не-де можна одразу помітити через характерну наявність купи пластикових і скляних пляшок, які люди не донесли до сміттєзбірників. Небайдужі хустяни, яких також підтримують мукачівці, рахівці, виноградівці та ужгородці звертаються до краян і туристів шанувати природне надбання Закарпаття та прибирати за собою непотріб, аби не перетворювати мальовничі місця на огидні смітники!

 

© Дмитро ЧОВГАН