Марш націоналістів відбувся у Дортмунді

Більше 1000 націоналістів пройшли в суботу, 28 березня, під гаслом "Ми є народ!" центральними вулицями Дортмунда у федеральній землі Північний Рейн-Вестфалія. Організаторами заходу виступили активісти антиісламської патріотичної організації "PEGIDA" за підтримки депутатів місцевого Ландтаґу з Націонал-Демократичної Партії.

Як зазначають місцеві ЗМI, досі антиісламський рух "PEGIDA" на території Північного Рейну-Вестфалії не мав такої шаленої підтримки, адже мусульман у Дортмунді проживає найменше, ніж у сусідніх Кьольні, Дюссельдорфі та Вупперталі.

На відміну від традиційного щотивжневого маршу в саксонському Дрездені, де збираються люди різних верств та віку, на марш у Дортмунді зібрались виключно молоді націоналісти: школярі та студенти місцевих навчальних закладів. Саме через це, охорону порядку на марші націоналістів здійснювали 500 поліцейських звезених з навколишніх міст

Один з організаторів маршу націоналістів у Дортмунді, активіст Націонал-Демократичної Партії Александр Курт зазначив, що своєю протестним маршем мають на меті послання до "поліцейської держави", яке також "спрямоване проти засилля конформістських ЗМІ" та "політики скорочення соціального забезпечення німецького народу".

Після майже 2-годинного маршу центром Дортмунда, на запасному тренувальному стадіоні місцевої футбольної "BVB, Borussia" для націоналістів відбувся патріотичний рок-концерт правих музичних гуртів.

В той самий час ліві екстремісти та антифашисти, які неодноразово робили безуспішні спроби заблокувати марш націоналістів центральними вулицями Дортмунда, спробували закидати яйцями та гнилими овочами стадіон, однак поліція встигла зупинити неадекватних нападників застосувавши сльозогінний газ та гумові кийки.


© Барбара ВАЛЬТКЕ