Українські націоналісти у чорному списку новозеландського уряду

Поки на Печерських пагорбах розгортаються доленосні для України події — формування нового уряду і внесення на розгляд Верховної Ради низки антидержавних законопроєктів, далеко з-за меж нашої країни приходять не менш цікаві новини. Днями уряд Нової Зеландії висловив обурення тим, що українські націоналісти "незаконно" поширюють маніфест так званого "стрільця з Крайстчорча". Стало відомо, що через соціальну мержу "Telegram" активісти "Карпатської Січі" організували продаж цієї книги для всіх охочих.

На думку прем'єр-міністра Нової Зеландії — пані Жасінди Ардерн, влада України має негайно втрутитись у ситуацію та заборонити будь-яке розповсюдження тексту "білого терориста". «Ми обурені продажем тексту і маємо намір висловити протест. Це просто огидно, що в демократичній країні існує можливість вільного придбання книги авторства того, хто вчинив розправу над невинними людьми», — цитує голову уряду видання "New Zealand Herald".

Одразу слід наголосити, що так званий "стрілець із Крайстчорча" на ім'я Брентон Таррант до того, як у березні поточного року вчинити розправу в рідному місті над приїжджими мусульманами, особисто знайомий з деякими українськими націоналістами, котрі пройшли горнило війни на Донбасі з весни 2014-го р. Наразі невідомо, чи брав особисту участь Брентон Таррант у бойових діях проти регулярних московських військ. Адже свої світлини та відео в соціальних мережах він не публікував до того дня, поки не вчинив "кару над ісламістами".

Що ж до продажу маніфесту, то "Карпатська Січ" закликала «всіх чесних націоналістів купувати за 100 гривень книгу героя новозеландського національного опору Брентона Тарранта. Він той, хто розбудив свідомих білих людей у ​​багатьох країнах і надихнув всіх націоналістів бути готовими зробити певний вчинок заради своєї Батьківщини». Наголосимо, що примірник можна замовити виключно через шифрований канал у соціальній мережі "Telegram".

 

© Дмитро ЧОВГАН