Влада Фінляндії не помічає політичних емігрантів

Напередодні 80-ї річниці підписання пакту Молотова-Ріббентропа та початку Другої світової війни теперішній очільник Кремля навідав Фінляндію. У Гельсінкі його люб'язно вітав президент республіки, якому, на наш погляд, не було соромно і гидко тиснути руку вбивці тисяч українців, грузинів та чеченців. Рівночасно, поки Владімір Путін і Саулі Нійністьо домовлялися про відновлення партнерства, парламент Фінляндії пікетував політичний емігрант із РФ, якого кремлівська влада переслідує через пропаганду уральської самостійності.

Уродженець уральського міста Магнітогорськ — 44-річний Андрєй Романов, з яким ми спілкувалися 3 місяці тому, — щотижня влаштовує одиничну акцію протесту на сходах перед будівлею фінляндського законодавчого органу. Влада республіки надала йому політичний притулок, однак попри це, створила такі умови, щоб чоловік відчув себе не у вільній і демократичній Європі, а наче у Московії в 1990-х рр. Представник руху за "Вільний Урал" поділився з нами інформацією, вказавши, що і президент Саулі Нійністьо, і прем'єр-міністр Антті Рінне, готові сьогодні підтримувати РФ у її боротьбі з відцентровими рухами (регіоналістами), аби отримати натомість певні економічні вигоди.

Андрєй Романов зазначив, що на відміну від інших громадян РФ, які осіли у Фінляндії з різних причин, до таких як він — політичних емігрантів, — у країні ставляться вороже. Усе через те, що вони своїми акціями протесту та антипутінськими плакатами нібито псують дружні відносини з Москвою. Негласно фінляндські чиновники борються з інакомисленням, до представників якого прирахували й борців з путінським режимом — регіоналістів, не розуміючи, що ллють воду на млин кремлівської пропаганди.

Крім того, за словами Анрєя Романова, такі як він не можуть отримати у Фінляндії пристойне житло та короткострокову фінансову допомогу від держави, бо бюрократична машина усіляко цьому перешкоджає. «Замість надання статусу політичного біженця, котрому гарантовані хоч якісь соціальні блага та права, тебе ігнорують і змушують жебрати, у той час як прокремлівська агентура почуває себе у Гельсінкі наче вдома, шикуючи на гроші платників податків і з РФ, і з Фінляндії», — бідкається представник руху "Вільний Урал". Попри те, що на дворі ХХІ ст. і доба так званої "фінляндизації" вже давно позаду, ця ситуація демонструє зворотне — влада Фінляндії налаштовані рішуче відновити давні та дружні відносини з Москвою, за які Кремль буде щедро платити мільярдами нафтодоларів.

 

© Калєв КОРПІНЕН