Верховний суд Іспанії дозволив ексгумацію тіла Франсіско Франко

Невдовзі Франсіско Франко буде перепохований. Цього довго домагався чинний іспанський уряд, який все ж отримав судовий дозвіл на ексгумацію решток генералісимуса. Станом на сьогодні його тіло покоїться у центрі базиліки в Долині полеглих поблизу Мадрида.

Як повідомляє видання "The Guardian", 6 членів так званої IV палати з адміністративних справ Верховного суду Іспанії ухвалили рішення про надання дозволу перенести рештки Франсіско Франко з Долини полеглих в інше місце. Таким чином судді стали на бік чинного уряду країни, який вимагав ексгумації тіла генералісимуса ще з минулого року. Варто зауважити, що перепоховання Франсіско Франко було одним з пунктів передвиборчої програми керівної Іспанської соціалістичної робітничої партії.

Судову ухвалу винесено сьогодні, 24 вересня, згідно з якою рештки генералісимуса повинні бути перенесені до кінця поточного року на кладовище у столичному передмісті Пардо. Крім того, стало відомо, що слуги Феміди відхилили позов родини Франко, які намагаються протистояти перепохованню свого відомого пращура. Онуки покійного вже заявили, що найближчим часом мають намір оскаржити рішення в Конституційному суді Іспанії, а потім, якщо знадобиться, в Європейському суді з прав людини.

 

© Данило КАТРАНИК