Волонтери з Фінляндії покажуть співгромадянам як живе звільнений Маріуполь

За тиждень до цьогорічного Різдва у кінотеатрах Фінляндії стартує показ документальної стрічки про життя звільненої від окупаційних військ території Донецької області. Її підготували волонтери з далекої північноєвропейської країни спільно з українськими колегами. Автори розкажуть про те, що їм найбільше запам'яталось під час відвідин прифронтової зони та звільненого Маріуполя.

Назва кінострічки — "Різдвяний вечір в Україні" (фін. Jouluiloa Ukrainaan), а її відповідний трейлер вже опубліковано у соціальній мережі YouTube. Це історія благодійної подорожі волонтерів з Фінляндії на Схід України, у звільнений, але ще прифронтовий Маріуполь, де багато мешканців потребують щоденної допомоги. Куратор місії й уродженець міста Ювяскюля — Тімо Пуустінен розповів, що мета кінострічки полягає у донесенні правди про жахіття сучасної війни та її наслідки.

Волонтер також наголосив, що багато європейців, зокрема і мешканців Фінляндії, чужі до тих трагічних подій, які відбуваються на Донбасі, де гинуть люди — військові та цивільні. Сюжет кінострічки розгортається довкола благодійної допомоги, яку зібрали та передали волонтери напередодні торішнього Різдва всім тим хто справді потребує необхідних речей: від продуктів до теплого одягу і книжок. Такими діями, наголошує Тімо Пуустінен, доноситься думка, що маленькі речі як різдвяні подарунки, можуть принести багато радості в життя інших людей, котрі мешкають у зоні постійних бойових дій.

 

© Калєв КОРПІНЕН