Киянам презентували книгу італійського правого "політичного солдата"

Франко-Джорджо Фреда — майже невідома в Україні постать, проте скандально уславлена на своїй батьківщині Італії. Його ім'я наводить жах на лібералів і комуністів, та водночас надихає націоналістів на боротьбу зі злочинною системою. У вівторок, 17 грудня, збірку ідейно-публіцистичних творів і чисельних інтерв'ю цього політичного солдата презентували в Києві.

"Дезінтеграцію системи", "Вознесімо шибениці!" та "Монологи" Франка-Джорджо Фреди було схвально прийнято публікою, що завітала на захід до Музею Києво-Могилянської академії. Послухати про радикальні тексти та постать ідеолога так званого "нацимаоїзму" прийшов навіть президент вказаного вишу Андрій Мелешевич. Водночас окрім співробітників закладу, які спершу погодили презентацію, а потім, дізнавшись чию книгу буде пропоновано відвідувачам, охочих зірвати захід не знайшлося.

Попри вказані негаразди, збірка, надрукована видавництвом "Nuovi Arditi", отримала схвальні вигуки присутніх, а сама презентація минула гучно й успішно. Видавці розповіли про становлення Франка-Джорджо Фреди як самостійного політичного солдата, що ріс у тіні свого наставника Юліуса Еволи, напередодні й у період так званих "свинцевих років" (італ. Anni di piombo). Також було розлого окреслено сутність публіцистичної спадщини ідеолога нацимаоїзму, яка до сьогодні ганебно залишалася непомітною для українського читача.

«Нервова система буржуазного світу — ось наша мета! Без неї будь-який мозковий центр перетворюється в ніщо; без нервових ниток мозок не здатний контролювати організм і, в кінцевому підсумку, вмирає... Нервова система буржуазного світу повинна бути порушена (але не зруйнована) максимальним насильством з боку правих політичних солдатів», — ось коротка, але містка цитата з книги, що дає зрозуміти, які були плани Франка-Джорджо Фреди на перебудову державного устрою Італії в лихі 1970-ті рр.

 

© Данило КАТРАНИК