Узаконення абортів — мета нової влади Аргентини

Новообраний президент Аргентини Альберто Фернандес пообіцяв легалізувати дітовбивство з наступного року. Про це очільник держави заявив 10 грудня під час інавгураційної промови у парламенті. Свою підтримку цій ініціативі також висловила й аргентинський віцепрезидент Крістіна-Елісабет Фернандес-де-Кіршнер, яка не змогла втілити її за своєї президентської каденції у 2007-2015 рр.

На думку Альберто Фернандеса, законопроєкт про легалізацію абортів назрів у країні давно, оскільки він дозволить жінкам почувати себе на рівні з чоловіками та особисто відповідати за своє тіло без зайвого зовнішнього втручання. Цю ініціативу останні 10 років активно протискають до обох палат аргентинського парламенту різні організації, що борються з так званим "сімейним насиллям" і "проти будь-якої дискримінації". У разі схвалення президентського законопроєкту, Аргентина стане третьою країною Латинської Америки (після Куби та Уругваю), де за дітовбивство заборонять карати винних.

У свою чергу Папа Римський Франциск, який не залишається осторонь внутрішньої політики своєї далекої батьківщини, висловив стурбованість з приводу подібних заяв нової аргентинської влади. Він наголосив, що Церква не приховує своє протидії узаконенню абортам. А тому місцеві ієрархи та особисто Папа Римський будуть просити законодавців противитися президентській ініціативі, щоб не допустити порушення Божих заповідей.

 

© Укі ҐОНЬЇ