Пустку замість зеленого скверу мають мешканці Запоріжжя

Мешканці Запоріжжя стурбовані байдужістю місцевої влади до міських парків і сквері. Особливо гострою проблемою для промислового міста є втрата зелених зон за останні кілька років. Їх підприємливі ділки перетворюють на непотрібні містянам торговельно-розважальні центри, яких у Запоріжжі більше ніж вдосталь.

Так, улітку 2018 р. розгорівся скандал довкола незаконного будівництва на території скверу імені Валентина Яланського. Забудовник – ТОВ "Ленд Дівелопмент", що є одним з активів місцевого олігарха-українофоба Володимира Кальцева, – нацькував спортивних молодиків кримінальної зовнішності на громадських активістів, які не давали завести у сквер будівельну техніку. Тоді ні запорізький міський голова, ні правоохоронні органи не втрутилися, поклавши розв'язання проблеми на учасників конфлікту.

Станом на 1 січня 2020 р. сквер імені Валентина Яланського нагадує пустку. А тому особливо пригнічує своєю занедбаністю містян, котрі пам'ятають його як зелену зону від задухи й промислових випарів. За повідомленням місцевих активістів, влада зовсім не помічає ганебної ситуації, оскільки земля орендована, а забудовник так і не розпочав спорудження свого незаконного торгово-розважального комплексу.

Запорізька міська рада і мер вже який рік байдужі до ситуації, що склалась зі сквером. Вони не зацікавлені у його поверненні у власність громади. Вірогідно, міський голова має особисту таємну домовленість із забудовником, а відтак не здійснює жодних дій задля впорядкування території у самому центрі промислового Запоріжжя, на який вже давно чатує екологічне лихо.

Наводити лад у сквері імені Валентина Яланського мають намір громадські активісти. Але чи стане їм сил, коли орендар землі вчергове завезе отару кримінальників — навряд. Тож зелена зона продовжує і надалі бути нікому непотрібною пусткою.

 

© Данило КАТРАНИК