Медійна бульбашка Ґрета Тунберґ руйнує родини

Нещодавно в Естонії розгорілась сімейна драма. Її причиною стала... так звана "екоактивіста" зі Швеції — Ґрета Тунберґ. Як виявилося, в одній з естонських родин дівчина-підліток вирішила покинути школу, щоби взяти участь у світовому русі проти кліматичних змін.

Про це стало відомо завдяки публікації листа батька дівчини мережевим виданням "Delfi". «Ми — дорослі та батьки маємо визнати, що тема кліматичних активістів, вже вийшла за всі можливі межі. Діти бачать розпіарений ЗМІ образ Ґрети Тунберґ і прагнуть її наслідувати не думаючи про своє майбутнє», — йдеться в листі.

За словами засмученого батька, він хоче, щоб його дитина ходила в школу та отримувала справжні знання, а не обговорювала невідомо з ким потепління клімату. Водночас чоловік наголошує, що проявляти інтерес до захисту навколишнього середовища є нормальним у сучасному світі. Однак зацікавлення не повинно стояти на шляху здобуття освіти.

«Замість уроків донька ходить у громадський клуб, де з іншими однолітками, які прогулюють школу, планує організацією демонстрацій проти потепління клімату. Все це прийняло нові масштаби — дитина перестала їсти м'ясо, яйця і молочні продукти. Вона нетерпимо ставиться до всілякого пластику і будь-яких штучних речей, які виносить з дому на смітник, куплені за сімейний бюджет», — наголошує у своєму листі чоловік.

Зневірений батько, яких напевно багато в заможних країнах Європи та Північної Америки, просить допомоги та поради, оскільки не хоче, щоб його родина зруйнувалась через медійну бульбашку Ґрету Тунберґ, розрекламовану заради одноденного ажіотажу. Чоловік абсолютно не проти того, щоб його донька в майбутньому отримала університетську освіту за фахом "охорона навколишнього середовища". Але зараз дитині потрібно присвятити себе школі та дозволити своїм близьким жити нормально.

 

© Калєв КОРПІНЕН