Українців закликали переосмислити війну як суспільне явище

Відкрита дискусія про воєнний наратив відбулася в неділю, 2 лютого, у Державній бібліотеці України для юнацтва в Києві. Організатором заходу стали учасники проєкту "Становлення нового українського міту" з-поміж фронтовиків і волонтерів. Головна мета дискусії — через комбатантську літературу переосмислити такі явища, як воєнна агресія та право на захист.

Під час обговорення було наголошено на тому, що інформаційний простір України заполонили різні міфи про війну на Сході, які не формують чітке уявлення про неї як суспільно важливе явище. Скажімо, полеглих за волю і державну самостійність українських Героїв здебільшого зображують дітьми чи безмовними солдатами, яких відправляють "на забій", але аж ніяк не захисниками свого рідного краю. Такі маніпуляції, що межують з неправдою, є проявом замовчати не дуже приємні речі, а відтак працюють на ворожу пропаганду з деморалізації України зсередини.

Учасники дискусії прийшли до спільного знаменника, що війну, котра стала частиною колективної свідомості нашого суспільства, слід істотно переосмислити. Зокрема — через книги, авторами яких дедалі частіше виступають колишні учасники бойових дій та волонтери. Відтак, саме комбатантська література має закласти нове підґрунтя для нового українського воєнного міфу із метою спростування відвертої брехні, а також подолання роз'єднання і розбрату серед українських громадян від Заходу до Сходу.

 

© Павло КОВАЛЬОВ