Прокремлівські сили поборюють опонентів у Фінляндії

Путінський режим ні на секунду не припиняє боротися з тими, кому ненависна поточна політика Кремля. Дійшло вже до того, що "полювання на відьом" здійснюється руками підконтрольних ура-патріотичних сил у сусідніх країнах Європи, де нібито панує свобода слова й думки. Одними з тих, кого переслідує чинна влада РФ — уральські самостійники, що емігрували до Фінляндії.

Минулого тижня прокремлівські сили залучили прокуратуру міста Гельсінкі для боротьби із рухом "Вільний Урал", зокрема з його активним учасником Андрєєм Романовим, про якого ми вже писали. Як виявилося, деяким уродженцям РФ, котрі чи не канонізували ще живого Владіміра Путіна, муляє око намет активіста-самостійника біля фінляндського парламенту. Відтак правоохоронні органи Гельсінкі моментально зреагували — відкрили провадження за здійснення систематичного адміністративного правопорушення представником руху "Вільний Урал", що передбачає сплату чималенького штрафу і 9-годинне перебування в одиночній камері.

Тут варто зауважити, що колишні громадяни РФ, які осіли на території Фінляндської Республіки, перетворюються на дві окремі групи. До першої, найчисельнішої, відносимо тих, хто полишив вітчизну через суспільно-господарські проблеми вдома. Другу — найменшу, але доволі активну — формують так звані політичні мігранти, до яких прираховують як тих, що налаштовані проти кремлівської політики, так і тих, кому не подобається діяльність колективного Заходу.

Не буде зайвим згадати, що, за словами самого Андрєя Романова, який тривалий час вимушено мешкає у Фінляндії, основна маса місцевих громадян підтримує політику чинного уряду щодо зближення з РФ. Крім того, фінляндська преса активно насаджує думку про своєчасне налагодження дружніх відносин із країною, яка хоч і веде вже 6-й рік криваву війну на Сході Європи, а проте є стратегічним партнером. Здається, що станом на тепер фінансово-енергетичні потуги Кремля дають свої плоди — деякі члени Євросоюзу забувають про свої обіцянки підтримувати мир, стабільність і демократичний лад на континенті, а отже йдуть на співпрацю з агресором (так звана нова "фінляндизація"), в якого руки по плечі у крові чеченців, грузинів, українців і сирійців, потураючи й надалі коїти злочини проти людства.

 

© Калєв КОРПІНЕН