Полтавські комунальники познущалися з природи

Санітарне обрізання, відоме як кронування дерев, насправді шкодить зеленим насадженням. І комунальні служби Полтави, які нерозбірливі у своєму прагненні позбутися зайвих гілок, перетворюють гарні дерева на потворні стовбури фалічної форми. На жаль, повне обрізання крони порушує прийняті стандарти на державному рівні, а також — серйозно ранить дерева.

Так зване "кронування дерев" комунальні служби Полтави провели упродовж першого тижня березня у низці районах міста. Обрізання дерев щороку проводять напередодні весни з метою убезпечити громадян від падіння гілок під час ураганів, але при цьому чомусь не питають думку екологів у доречності подібних заходів. Насправді оголення стовбура не зробить дерево безпечнішим і гарним, а лише сприятиме появі аварійно-небезпечної ситуації, хвороб, дефектів і гнилі.

«Для українських озеленювачів настав час відповісти, куди варто рухатися, аби не згубити всі дерева. Адже топінг, або як у нас називають — формувальне обрізання крони, — спричиняє низку негативних факторів і просто шкодить деревам. Відтак кронування руйнує здатність дерева, виробляти поживні речовини, створює потребу в додатковому технічному обслуговуванні й взагалі робить зелені насадження потворними», — наголошує еколог Орест Олеськів.

Отже, полтавським комунальним службам, які познущалися з природи, варто переглянути свої погляди на кронування, аби надалі не змушувати дерева голодувати. Насправді, і на це вказують фахівці, 84% збитків, завданих ураганом чи сильним вітром деревами, є результатом неправильного догляду за ними, такого як формування крони в минулому. А тому, слід видаляти декілька гілок симетрично, починаючи знизу (не можна видаляти більш як 25% за один раз) виключно методом "санітарної чистки крони", але ніяк не "повного оголення" стовбура.

 

© Дмитро ЄГОРЛИЦЬКИЙ