Президент Бразилії досі заперечує пандемію коронавірусу

Жаїр-Мессіаш Болсонару — бразильський "останній з могікан", який не помічає загроз і наслідків від нового штампу коронавірусу. Він чи не єдиний голова держави у світі, що відмовився від запровадження у власній країні будь-яких карантинних заходів. Конкуренцію йому у цій царині складають хіба що прем'єр-міністр Швеції та президент Мексики.

А проте, станом на тепер у Бразилії вже нараховано понад 200 смертей від "нової чуми ХХІ ст.", як гучно охрестили деякі ЗМІ поширений із КНР вірус COVID-19. На відміну від Дональда Трампа, котрий раніше також сміявся над коронавірусом, його прямий наслідувач Жаїр-Мессіаш Болсонару досі має сміливість називати світову пандемію "звичайним грипом". При цьому бразильський президент критикує заходи соціальної ізоляції, які здійснює переважна більшість країн із метою стримати спалах COVID-19.

Однак Жаїр-Мессіаш Болсонару, рейтинг якого після обрання на найвищу державну посаду у Бразилії має рекордні високі показники, все ж закликав співгромадян похилого віку лишатися вдома і бе зайвої необхідності не виходити на вулиці. «Переважна більшість населення нашої країни працює у звичному режимі. А щодо обмежувальних і карантинних заходів, якщо такі будуть потрібні, то їх запровадження на місцях у компетенції губернаторів штатів та міських голів», — прокоментував ситуацію президент Бразилії.

 

© Жуан РОЙО-ҐУАЛ