Національний університет імені Олеся Гончара у Січеславі більше не ностальгуватиме за СССР

Головний вищий навчальний заклад Придніпров'я нарешті позбувся кафедри, викладачі якої тривалий час прищеплювали студентам любов до совєцької окупації. Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара на 29-му році незалежності та 7-му році війни все ж вирішив взяти курс на українізацію. З чим радо вітаємо спудеїв і викладацький склад вишу!

Новина одразу збурила патріотичну спільноту міста та області. Про що на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомив місцевий громадський діяч Артем Доротенко. За його словами, на історичному факультеті у ДНУ імені Олеся Гончара закрили кафедру української історії та етнополітики, яка до відновлення державної самостійності України іменувалась "кафедрою історії КПРС".

«Цікаво, що коли компартії просто не стало у деканаті вирішили змилуватися над колективом, який служив вірою і правдою, й не розганяти викладачів. От і перейменували більш актуально, у дусі часу. Так, був червоний — он де заїхав, стане жовто-синій — побачимо дивний світ», — іронічно прокоментував ситуацію, яка склалася громадський діяч Артем Доротенко.

У цілому, слід наголосити, що за президентської каденції Леоніда Кучми й Віктора Януковича кафедра української історії та етнополітики плекала ностальгію за втраченим минулим. Переважна більшість її викладачів, попри позицію деканату і ректорату, відкрито й свідомо прищеплювала студентам ностальгію за комунізмом, ба навіть позитивне ставлення до кремлівської пропаганди. Відтак ліквідація колишньої кафедри історії КПРС є запізнілим, але все ж природним кроком, на яке чекало не одне покоління випускників історичного факультету ДНУ імені Олеся Гончара.

 

© Дмитро ЧОВГАН